RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Lwy coraz swobodniejsze. Wylegują się w słońcu na środku jezdni

Zdjęcia wykonał jeden z pracowników parku (fot. Kruger National Park/Twitter)

Lwy wylegują się w słońcu na środku jezdni w RPA. Poczuły się bardziej swobodnie, kiedy zamknięto park narodowy z powodu pandemii i turyści przestali je odwiedzać. Jeden ze strażników parku wykonał im zdjęcia i opublikował w mediach społecznościowych.

Orangutanica Raja demonstruje, jak NIE zakładać maseczki [WIDEO]

Odpowiednie zabezpieczenie przed koronawirusem to poważna sprawa, nie ma tu miejsca na małpie figle. Dobrze zdaje sobie z tego sprawę mieszkanka...

zobacz więcej

Strażnik Parku Narodowego Krugera Richard Sowry, patrolując okolicę i sprawdzając w jakim stanie są zwierzęta, zauważył grupę tych drapieżników leżących na drodze w środę 15 kwietnia br. Zdziwił się na ten widok, bo zwykle odpoczywają one w zaroślach.

– Zazwyczaj lwy można było spotkać na jezdniach tylko w zimowe noce, gdy leżą się na nagrzanym słońcem asfalcie – poinformował pracownik.

– Powodem, dla którego tym razem położyły się na asfalcie, był zapewne padający poprzedniego dnia deszcz. Asfalt wysycha szybciej niż trawa, a koty nie lubią wody – przekazał Isaac Phaali, rzecznik parku.

Strażnicy obawiają się jednak, że po otwarciu parku wielkie koty mogą tworzyć niebezpieczeństwo zarówno dla siebie, jak i odwiedzających.

Park Narodowy Krugera podobnie jak inne w kraju, jest zamknięty dla turystów od 25 marca. Otwarcie przewiduje się na 29 kwietnia. To jeden z najbardziej znanych rezerwatów i największych w Afryce. Można w nim zobaczyć także stada słoni, żyraf, zebr czy różne gatunki małp i hipopotamy.

źródło:
Zobacz więcej