RAPORT

Wojna na Ukrainie

Morawiecki: priorytetem jest rozwój badań dotyczących koronawirusa

Szef rządu  rozmawiał z prof. Markiem Figlerowiczem z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu (fot. KPRM/Krystian Maj)
Szef rządu rozmawiał z prof. Markiem Figlerowiczem z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu (fot. KPRM/Krystian Maj)

Priorytetem na najbliższe tygodnie i miesiące jest rozwój w Polsce badań, dotyczących koronawirusa, abyśmy jak najszybciej mogli być samowystarczalni jeśli chodzi o produkcję leków i testów – napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Polskie testy na obecność koronawirusa. Polska Akademia Nauk dostała środki

Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk otrzymał środki na produkcję pierwszych 100 tys. testów na obecność koronawirusa. Decyzję o...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Szef rządu spotkał się z szefem zespołu, który opracował polski test.

„Miałem dzisiaj wielką przyjemność rozmowy z panem profesorem Markiem Figlerowiczem z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Pan Profesor kieruje Zespołem, który opracował polski test na koronawirusa” – napisał w piątek na Facebooku Mateusz Morawiecki.

„Bardzo mu za to podziękowałem, bo efekt Ich ciężkiej pracy ma dzisiaj nie tylko wymiar medyczny, ale także psychologiczny. Ta wspaniała wiadomość wlała w serca wielu Polaków nadzieję, i dała nam wszystkim poczucie, że zyskujemy przewagę nad wirusem” – dodał szef rządu.

„Dla mnie priorytetem na najbliższe tygodnie i miesiące jest rozwój tego typu badań w Polsce, abyśmy jak najszybciej mogli być samowystarczalni – także jeśli chodzi o produkcję leków i testów. Ma to dziś strategiczny wymiar dla całego państwa polskiego. Jeszcze raz wielkie brawa dla naukowców z Poznania!” – czytamy we wpisie premiera.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej