RAPORT

Pogarda

Papież: Nie można przenieść Kościoła i sakramentów do wirtualnego świata

Papież przyznał, że Kościół znalazł się „w trudnej sytuacji” (fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA)
Papież przyznał, że Kościół znalazł się „w trudnej sytuacji” (fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA)

Najnowsze

Popularne

Kościół jest w trudnej sytuacji, nie można przenieść sakramentów do wirtualnego świata – mówił papież Franciszek podczas mszy w Domu świętej Marty w Watykanie. Podkreślił, że obecne specjalne kroki podejmowane w związku z koronawirusem są po to, by „wyjść z tunelu”.

Papież zapewnił arcybiskupa Nowego Jorku o swojej trosce o mieszkańców miasta

O swej duchowej bliskości i trosce o wszystkich mieszkańców Nowego Jorku, a zwłaszcza tych dotkniętych koronawirusem zapewnił papież Franciszek w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Papież powiedział, że odprawianie mszy bez wiernych to „niebezpieczeństwo”. Tak odniósł się do obecnej sytuacji pandemii, w której także w jego mszach od kilku tygodni nie uczestniczą wierni.

Nie można, jak dodał Franciszek, „przenieść do wirtualnego świata Kościoła, sakramentu, ludu”. Obecnie trzeba odprawiać msze na odległość, ale po to, „by wyjść z tunelu, a nie po to, by w nim pozostać” – zaznaczył.

Jak powiedział papież, to co dzieje się teraz, to „Kościół w trudnej sytuacji”.

W homilii w kaplicy Domu świętej Marty Franciszek wyraził przekonanie, że transmisji mszy i „duchowej komunii” nie można uznać za normalny sposób przeżywania wiary, bo „tylko wspólnota jest Kościołem”. – Kościół jest z ludem i z sakramentami – mówił papież.

Podczas mszy Franciszek modlił się za kobiety w ciąży, które niepokoją się epidemią. – Niech Bóg da im odwagę – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej