RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Koronawirus w firmie szyjącej maseczki ochronne

U 10 pracownic jednej ze szwalni w Gnieźnie potwierdzono zakażenie koronawirusem (fot.  arch.PAP/Paweł Topolski)
U 10 pracownic jednej ze szwalni w Gnieźnie potwierdzono zakażenie koronawirusem (fot. arch.PAP/Paweł Topolski)

U 10 pracownic jednej ze szwalni w Gnieźnie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Od jakiegoś czasu firma zajmowała się szyciem maseczek ochronnych, które trafiały na rynek polski i za granicę. Kwarantanną objęto 120 osób zatrudnionych w szwalni.

Jak zrobić maskę ochronną w domowych warunkach? [INSTRUKCJA]

Od 16 kwietnia do odwołania obowiązuje w Polsce nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nie musimy przy tym nosić profesjonalnej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Gnieźnieńska firma zajmuje się na co dzień szyciem koszul męskich, a działa na rynku ponad 70 lat. W związku z epidemią koronawirusa w szwalni zaczęto produkować także maseczki ochronne. Firma otrzymywała zamówienia z Polski i zza granicy. Do 10 kwietnia uszyto tam ok. 30 tys. maseczek.W ostatnich dniach okazało się, że część kobiet zdradzało objawy wskazujące na podejrzenie zakażeniem koronawirusem. Testy wykazały obecność patogenu u 10 kobiet. Wszystkie są w dobrym stanie. Pozostałych 110 osób zatrudnionych w szwalni objęto kwarantanną do 23 kwietnia.

W mediach społecznościowych firma tłumaczyła klientom, że „kupując gdziekolwiek, jakikolwiek produkt nie mamy ŻADNEJ gwarancji, co do jego bezpieczeństwa, o ile nie został spakowany w rygorystycznych sterylnych warunkach i dostarczony w sterylnym opakowaniu. Nie wiemy, skąd pochodzi, kto tego dotykał i pakował, czy i na co był chory... W przypadku maseczek nie wiemy, czy produkt przed sprzedażą był chociaż prasowany żelazkiem w temperaturze 200 stopni, jak to ma miejsce u nas (…) Chcąc to przetrwać, nie można poddawać się psychozie strachu, bo zwariujemy i się pozabijamy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej