RAPORT

Pogarda

Firma MTB przekazała szpitalowi w Chojnicach moduł medyczny

Moduł medyczny (fot. MTB)
Moduł medyczny (fot. MTB)

Najnowsze

Popularne

Chojnicka firma MTB oddała dziś do użytku lokalnemu szpitalowi medyczny moduł, który ma wesprzeć placówkę na pierwszej linii w walce z koronawirusem. – Stworzyliśmy moduł medyczny z myślą o realnej pomocy pacjentom i medykom. Chodzi o wstępną segregację chorych – wyjaśnia Bartosz Tracz współwłaściciel firmy.

Krew wciąż potrzebna! Także w czasie pandemii

Szpitale apelują, aby oddawać krew, która jest wyjątkowo potrzebna. Jeden z naszych redaktorów oddał ją i zrobił zdjęcia, by zachęcić więcej osób...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Moduł medyczny został stworzony z myślą o chorych na koronawirusa, a dokładniej o wstępnej segregacji pacjentów – mówi portalowi tvp.info Bartosz Tracz, współwłaściciel firmy MTB, który jest pomysłodawcą projektu.

– Około godziny 10. umieściliśmy obiekt przed Szpitalem Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach. Wszystko poszło wg planu. Moduł może już dziś wspomóc medyków w walce z pandemią, a także pomóc otoczyć opieką osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – ocenił w rozmowie z portalem tvp.info Bartosz Tracz.

Ta polowa izba przyjęć będzie udostępniona na czas nieokreślony. Jak zapewniają darczyńcy, obiekt został stworzony wg wysokich standardów.

Moduł medyczny oddany na użytek szpitalowi w Chojnicach (fot. MTB)
Moduł medyczny oddany na użytek szpitalowi w Chojnicach (fot. MTB)

„Zostań w domu. Olaf żegna zimę”. Strażacy przypominają najmłodszym o kwarantannie

W miniony weekend strażacy z OSP Maków Dolny (woj. małopolskie) wspólnie z radą rodziców szkoły zorganizowali akcję „Zostań w domu-Olaf żegna...

zobacz więcej

Obiekt, jak poinformowano, jest wyposażony m.in. w lampy bakteriobójcze i klimatyzację.

– Jeśli byłaby taka konieczność, istnieje możliwość podpięcia aparatury tlenowej – dodaje właściciel firmy MTB.

– Chodzi o realną pomoc pacjentom i medykom – podkreśla Tracz. Dodaje, że dla firmy to również radość z możliwości niesienia pomocy w czasie pandemii koronawirusa, a także wyraz wdzięczności dla medyków, którzy są stale zaangażowani w pomoc potrzebującym w czasie pandemii.

(fot. MTB)
(fot. MTB)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej