RAPORT

Pogarda

Rekord w grach mobilnych. Rośnie liczba pobrań

Są branże, które podczas pandemii zyskują (fot. Shutterstock/KOKTARO)
Są branże, które podczas pandemii zyskują (fot. Shutterstock/KOKTARO)

Najnowsze

Popularne

W pierwszym kwartale gry pobrano 13,3 mld razy. To najlepszy wynik w historii – ocenia „Puls Biznesu” i wskazuje, że pozytywny wpływ na pobieranie, a także w mniejszym stopniu na przychody z gier mobilnych, miała pandemia koronawirusa.

Koronawirus. PIE: obroty branży gastronomicznej spadły nawet o 90 proc.

Zamknięcie stacjonarnych punktów gastronomicznych spowodowało spadek obrotów branży w wysokości 80-90 proc. – oszacował Polski Instytut...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„PB” powołuje się na portal Sensor Tower, według którego szacunków w pierwszy kwartale 2020 r. gry z Google Play i App Store pobrano 13,3 mld razy.

„To wynik o 22 proc. wyższy niż w czwartym kwartale ubiegłego roku, a jednocześnie nowy rekord. Wcześniejszy został pobity o ponad 2 mld pobrań” – czytamy.

Dziennik wskazuje, że pozytywny wpływ na pobieranie, a także w mniejszym stopniu na przychody z gier mobilnych, miała pandemia koronawirusa.

W Chinach, liczba pobrań wzrosła o 89 proc. po 30 dniach od zanotowania dwusetnego przypadku zakażenia koronawirusem wobec liczby pobrań z poprzednich 30 dni.

„W USA wzrost pobrań w miesiącu od dwusetnego zakażenia pobrań po miesiącu od dwusetnego zakażenia wyniósł 29 proc., w Hiszpanii 51 proc., we Włoszech 36 proc., w Japonii wyniósł 32 proc.” – wylicza gazeta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej