RAPORT

Pogarda

Polskie Towarzystwo Astronomiczne organizuje wykłady online

Wśród uczestników losowane są także niewielkie upominki (fot. Shutterstock/vchal)
Wśród uczestników losowane są także niewielkie upominki (fot. Shutterstock/vchal)

Najnowsze

Popularne

Polskie Towarzystwo Astronomiczne w czasie kwarantanny społecznej dwa razy w tygodniu organizuje wykłady popularnonaukowe dotyczące kosmosu. We wtorki i czwartki o godz. 18 polscy astronomowie za pośrednictwem internetu opowiadają o życiu gwiazd i galaktyk, ciemnej materii czy falach grawitacyjnych.

Małpy przepłynęły Atlantyk. Zaskakujące odkrycie w Amazonii

Cztery skamieniałe zęby znalezione w peruwiańskiej części Amazonii dostarczyły fascynującego dowodu. Na ich podstawie naukowcy doszli do wniosku,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Najbliższy wykład poprowadzi profesor Arkadiusz Berlicki z Uniwersytetu Wrocławskiego, który opowie o Słońcu, jego aktywności oraz o zaawansowanych metodach obserwacji naszej gwiazdy, prowadzonych zarówno z powierzchni Ziemi, jak i z pokładu obserwatoriów kosmicznych.

Doktor Milena Ratajczak z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego mówi, w jaki sposób wziąć udział w wykładach online „Astronomia w Twoim domu”.

– Najłatwiej połączyć się przez wejście na kanał astronarium.pl w serwisie YouTube. To tak we wtorki i czwartki o godz. 18 zaczynają się transmisje – powiedziała astronom.

Podczas każdego z wykładów słuchacze mogą zadawać pytania, na które następnie odpowiada prowadzący. Wśród uczestników losowane są także niewielkie upominki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej