RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Spłonęło kilkadziesiąt osób. Nowe, makabryczne nagranie z lądowania w Moskwie [WIDEO]

Moment tragicznego lądowania uchwyciły kamery (fot. YouTube/Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej)

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej opublikował nowe, nieznane dotąd nagranie z momentu lądowania na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie samolotu Suchoj Superjet 100. Maszyna tuż po starcie miała problemy techniczne, przy schodzeniu do lądowania stanęła w ogniu. Zginęło 41 osób.

Katastrofa samolotu w Turcji. Maszyna złamała się w pół

Trzy osoby zmarły, a do 179 wzrosła liczba rannych w wypadku samolotu pasażerskiego na lotnisku im. Sabihy Gokcen w Stambule – poinformował turecki...

zobacz więcej

5 maja 2019 roku Samolot Suchoj Superjet 100 linii Aerofłot, lecący z Moskwy do Murmańska, około pół godziny po starcie z Szeremietiewa poprosił o zgodę na lądowanie ze względu na problemy techniczne.

Z powodu trudnych warunków pogodowych zdołał wylądować dopiero przy drugiej próbie. W trakcie lądowania wybuchł pożar, który szybko objął tylną część maszyny; spłonęła ona całkowicie.

Zginęło 41 osób, większość z nich zatruła się toksycznymi produktami spalania. Na pokładzie znajdowało się 78 osób, w tym pięcioosobowa załoga samolotu. Wśród 41 ofiar śmiertelnych jest dwoje dzieci i jedna osoba z personelu pokładowego.Podczas twardego lądowania samolot uderzył o pas startowy. Wówczas uszkodził podwozie i zapaliły się w nim silniki. Według niektórych mediów SSJ 100 lądował z pełnymi zbiornikami paliwa. Media podawały także, że w maszynę w powietrzu uderzył piorun i że samolot stracił łączność radiową z kontrolą lotów.

źródło:
Zobacz więcej