RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Najbliższe dni pochmurne i chłodne. Na powrót wiosny trzeba zaczekać

Pogoda nie rozpieszcza (fot. Shutterstock/Markik)
Pogoda nie rozpieszcza (fot. Shutterstock/Markik)

Po ciepłej i słonecznej Wielkanocy nadeszło spore ochłodzenie. Najbliższy weekend – jak zapowiadają synoptycy – będzie chłodny, z lokalnymi przymrozkami i opadami deszczu. Na rozpogodzenie i powrót wiosny trzeba jeszcze poczekać.

Dywan z krokusów na Polanie Chochołowskiej [WIDEO]

Polanie Chochołowskiej zakwitły krokusy. W dobie pandemii nie zagrażają im turyści. Jest tak cicho, że można usłyszeć owady latające wśród kwiatów.

zobacz więcej

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie miejscami przelotne opady deszczu. Od 8 st. na północy, 15 w centrum, do 19 na południu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny.

W piątek zachmurzenie małe, tylko na południowym wschodzie duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Od 11 do 16 st., chłodniej nad morzem i północnym wschodzie kraju, tam ok. 9 st. Wiatr słaby.

Sobota zapowiada się podobnie. Od 10 do 14 st., nad morzem, Podhalu i północnym wschodzie kraju od 7 do 9 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany.

W niedzielę najchłodniej. Zachmurzenie umiarkowane, tylko na południu i południowym wschodzie duże i tam przelotne opady deszczu. Od 9 do 13 st., chłodniej nad morzem, Podhalu i północnym wschodzie kraju, tam ok. 8 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-wschodni i północny.

źródło:
Zobacz więcej