RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Izolacja wywołała rewolucję w komunikowaniu

Co szósty Polak pierwszą w życiu wideorozmowę z wykorzystaniem kamery internetowej przeprowadził po wybuchu epidemii COVID-19 (fot. Shutterstock/fizkes)
Co szósty Polak pierwszą w życiu wideorozmowę z wykorzystaniem kamery internetowej przeprowadził po wybuchu epidemii COVID-19 (fot. Shutterstock/fizkes)

Wymuszona epidemią izolacja wywołała rewolucję w komunikowaniu – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czym grozi bieganie w czasie epidemii? Zobacz symulację [WIDEO]

Dystans dwóch metrów nie zawsze gwarantuje bezpieczeństwo. Jak pokazuje symulacja opracowana przez naukowców, między innymi podczas biegania...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Z badania agencji Dentsu Data Services wynika, że co szósty Polak pierwszą w życiu wideorozmowę z wykorzystaniem kamery internetowej przeprowadził po wybuchu epidemii koronawirusa. Co ósmy w warunkach przymusowej izolacji sięgnął po nieużywany dotychczas komunikator internetowy.

Większość z nas (66 proc.) z komunikatorów korzysta częściej niż przed koronawirusem. Jest to szczególnie widoczne wśród kobiet, gdzie o intensywniejszym używaniu Messengera i podobnych platform mówi trzy czwarte badanych.

Dziennik podaje, że ograniczenie możliwości przemieszczania się i inne zakazy skłaniają nas również do częstszego niż zwykle umieszczania komentarzy w mediach społecznościowych. Chętniej niż dawniej korzystamy ponadto z możliwości zdalnej nauki – stwierdził tak co piąty dorosły internauta.

Po raz pierwszy za uczenie online wzięło się 18 proc. badanych – a wśród osób w wieku od 18 do 24 lat, co trzeci.

Izolacja domowa sprzyja ponadto częstszemu korzystaniu z mediów elektronicznych: internetu i telewizji. Od kilku tygodni coraz więcej czasu spędzamy online i przed ekranami telewizorów. Sieć jest źródłem bieżących informacji dla 91 proc. osób badanych przez Dentsu, a telewizja – dla 78 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej