RAPORT

Pogarda

Tak się rozwija epidemia w Europie [WYKRESY]

Jak na tle innych państw europejskich wygląda stan epidemii w Polsce (fot. REUTERS/Andrew Kelly; Twitter/Daniel Liszkiewicz))
Jak na tle innych państw europejskich wygląda stan epidemii w Polsce (fot. REUTERS/Andrew Kelly; Twitter/Daniel Liszkiewicz))

Najnowsze

Popularne

Epidemia koronawirusa w Europie na dobre rozpoczęła się na początku marca. Pod koniec tego miesiąca dosłownie wybuchła. W Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii z dnia na dzień było coraz gorzej. Jak na tle innych europejskich państw wygląda stan epidemii w Polsce? Ilustrujące europejskie trendy wykresy przygotował jeden z dziennikarzy TVP Info.

Od czwartku zakrywamy nos i usta. „Rozporządzenie będzie doprecyzowane”

Rozporządzenie zakładające m.in. obowiązek zasłaniania twarzy w miejscach publicznych będzie znowelizowane; ta kwestia zostanie doprecyzowana –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Najgorzej – w Europie – od samego początku było we Włoszech. Chwilę później do zatrważających statystyk dołączyły inne kraje – Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Belgia, Holandia, Szwajcaria...

Epidemia w Polsce w porównaniu do stanu innych państw europejskich przebiega do tej pory bardzo łagodnie. W kraju potwierdzono na razie 7049 przypadków zakażenia, zmarło 251 pacjentów.

Dziennikarz TVP Info Daniel Liszkiewicz przygotował na Twitterze wykresy, które obrazują, jak dzień po dniu rozwijała się w Europie epidemia koronawirusa. Pierwsza z wizualizacji – stan na 5 kwietnia – przedstawia rozwój epidemii w wybranych krajach europejskich od momentu wykrycia 500 przypadków.

Kolejne dwa wykresy pokazują dzienne zakażenia w Polsce na tle wybranych krajów europejskich od 4 marca do 10 kwietnia oraz nowe, dzienne zakażenia w kraju w tym samym przedziale czasowym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej