RAPORT

Pogarda

Jarosław Kaczyński: Epidemia uświadomiła słabość Unii Europejskiej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Jakub Kamiński)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Najnowsze

Popularne

„UE wymaga bardzo poważnych reform i zmian; jestem przekonany, że trwający kryzys, związany z epidemią, uświadomił bardzo wielu ludziom słabość Unii i unaocznił kluczowe znaczenie państw narodowych” – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej”.

Minister Szumowski poinformował, od kiedy zacznie się „odmrażanie gospodarki”

Od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednocześnie podkreślił, że izolacja jest...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Uprawiana przez ostatnie dziesięciolecia pedagogika społeczna nakierowana była na eliminację postaw patriotycznych, a co za tym idzie, lojalności wobec własnej ojczyzny. I zapewne w jakiejś mierze te działania okazały się skuteczne. Dziś to się wpisuje przede wszystkim w to przeciwstawienie: Polska – Unia Europejska. A przecież ono jest zupełnie sztuczne” – powiedział Kaczyński w rozmowie z „GP”, której fragment opublikował portal niezalezna.pl.

„Polska powinna być w UE, ale Unia nie jest państwem w żadnym tego słowa znaczeniu, a organizacją międzynarodową, której kraje członkowskie oddają suwerenność w bardzo niewielkiej, poza relacjami gospodarczymi, części” – podkreślił prezes PiS.

Jego zdaniem Unia na pewno nie ma najmniejszych kompetencji w sprawach dotyczących wymiaru sprawiedliwości.

Medialna kampania nienawiści. TVN atakuje Jarosława Kaczyńskiego nawet w Wielkanoc

Media liberalne, w tym TVN, nawet w czasie Świąt Wielkiej Nocy nie zrezygnowały z ataków na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Powodem tej...

zobacz więcej

„Ale jeśli można z tego wszystkiego, co obserwujemy, wyciągnąć jakieś praktyczne wnioski, to one brzmią następująco: UE wymaga bardzo poważnych reform i zmian. Musi ona być organizacją suwerennych narodów europejskich, opartą o kartę Narodów Zjednoczonych, mówiącą o tym, iż państwa członkowskie poza ściśle i precyzyjnie wyznaczonymi obszarami same załatwiają swoje sprawy i nikt nie ma prawa w to się wtrącać” – mówił Kaczyński.

„Jestem przekonany, że trwający kryzys związany z epidemią bardzo wielu ludziom uświadomił słabość Unii i unaocznił kluczowe znaczenie państw narodowych” – przekonywał prezes PiS.

Całość wywiadu ukaże się w najbliższym numerze tygodnika „Gazeta Polska”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej