RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Olbrzym wylądował w Warszawie. Tony sprzętu z Chin na walkę z koronawirusem

Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował największy transportowy samolot świata, który przywiózł z Chin do Polski ładunek z niezbędnymi środkami do walki z koronawirusem. Na pokładzie samolotu jest m.in. 7 mln maseczek i kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych.

Krew ozdrowieńców nadzieją zarażonych. „Przeciwciała zniszczą koronawirusa”

To podawanie przeciwciał, które będą niszczyły koronawirusa u osób chorych. To dość dobra i skuteczna metoda, bo z dnia na dzień będzie przybywało...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Transport na zlecenie KPRM przygotowały spółki: KGHM Polska Miedź i Lotos.

Antonov An-225 Mriya to największy samolot na świecie. Ma ponad 84 metry długości, napędzany jest sześcioma silnikami odrzutowymi. Samolot został wyprodukowany tylko w jednym egzemplarzu. Powstał w 1988 r., w czasach ZSRR w zakładach lotniczych Aviant. Jest tak duży, że jest w stanie przewieźć prom kosmiczny na swoim grzbiecie, a w ładowni – blisko 100 samochodów osobowych.

An-225 Mriya jest używany komercyjnie od 2001 r. przez ukraińskie linie Antonov Airlines do transportu ciężkich ładunków. Był już w Polsce w 2003 i w 2005 r.

Wtorkowy transport jest kolejnym zorganizowanym przez KGHM na apel premiera Mateusza Morawieckiego. Pierwszy samolot wylądował 26 marca. Łączna wartość materiałów medycznych kupionych ze środków spółki to około 15 mln dolarów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej