RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Krew ozdrowieńców nadzieją zarażonych. „Przeciwciała zniszczą koronawirusa”

To podawanie przeciwciał, które będą niszczyły koronawirusa u osób chorych. To dość dobra i skuteczna metoda, bo z dnia na dzień będzie przybywało osób zdrowych, posiadających przeciwciała. Intensywnie pracuje nad tym jeden z ośrodków w Warszawie. Mam nadzieję, że niedługo ta metoda zostanie u nas wprowadzona – powiedział w programie „#Jedziemy” w TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia o wyborach. Jednoznaczne stanowisko

Ministerstwo Zdrowia w tym tygodniu przedstawi swoje rekomendacje w sprawie wyborów prezydenckich powiedział w programie „#Jedziemy” w TVP Info...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Jest terapia, która polega na podawaniu osobom chorym osocza zawierającego przeciwciała ozdrowieńców, czyli osób, które przechorowały zakażenie koronawirusem. To w wielu krajach daje dobre efekty. My także próbujemy tę metodę wprowadzać – powiedział wiceminister.

– Terapia polega na podawaniu przeciwciał, które będą niszczyły koronawirusa u osób chorych. Myślę, że jest to dość dobra metoda i skuteczna. Na pewno będzie przybywało osób, są zdrowe i będą posiadały przeciwciała – dodał. Kraska wskazał, że w Warszawie jeden ośrodek intensywnie pracuje na zagadnieniem.

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie poinformował w sobotę, że rozwija projekt podawania osocza ozdrowieńców pacjentom chorym na Covid-19. Placówka zapowiadała, że pierwsi ozdrowieńcy oddadzą swoje osocze po Świętach Wielkanocnych.

W związku z koronawirusem hospitalizowanych jest 2471 osób, ponad 144 tys. objęto kwarantanną, a 618 osób wyzdrowiało – poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej