RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Koronawirus w Szkole Głównej Straży Pożarnej. Niemal 50 zakażonych

Testy na obecność koronawirusa wykonano u 385 osób, które przebywały na terenie SGSP (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Testy na obecność koronawirusa wykonano u 385 osób, które przebywały na terenie SGSP (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Potwierdzono obecność koronawirusa u 47 osób w Szkole Głównej Straży Pożarnej w Warszawie. Objęci kwarantanną podchorążowie będą rozlokowani w innych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej – poinformowała w poniedziałek Komenda Główna PSP.

W ciągu ostatniej doby strażacy mierzyli temperaturę w 58 punktach na granicach Polski

Straż pożarna w ciągu ostatniej doby mierzyła temperaturę osobom wjeżdżającym do kraju w 58 punktach kontroli sanitarnej na granicach Polski –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„W związku z potwierdzeniem obecności koronawirusa u 47 podchorążych podjęto decyzję o przeprowadzeniu dezynfekcji pomieszczeń uczelni” – podała na Twitterze Komenda Główna PSP. „W czasie działań dezynfekcyjnych osoby przebywające na kwarantannie na terenie szkoły przebywały poza tymi pomieszczeniami, w innych salach i korytarzach” – napisano.

„Podchorążowie objęci kwarantanną będą rozlokowani w innych jednostkach organizacyjnych PSP” – podkreślono i dodano, że taką decyzję podjął komendant główny PSP w trosce o zapewnienie podchorążym lepszych warunków bytowych na czas kwarantanny. „Będą oni mieli do dyspozycji dwuosobowe pokoje z węzłem sanitarnym, zapewnione posiłki i całodobową możliwość konsultacji z lekarzem” – czytamy.

Podchorążowie, u których wykryto koronawirusa, objęci są stałą opieką lekarską; nie kontaktują się z pozostałymi członkami społeczności akademickiej. – Stan ich zdrowia jest dobry. Wobec pozostałych podchorążych uczelnia stosuje zalecenia Inspekcji Sanitarnej MSWiA – poinformował w piątkowym oświadczeniu rektor-komendant SGSP nadbryg. Paweł Kępka.

Jak informował wczoraj rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski, u wszystkich 385 osób, które przebywały na terenie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, zrobiono już testy genetyczne na obecność koronawirusa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej