RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Już ponad 22 tys. ofiar COVID-19 w USA. Najnowsze dane Uniwersytetu Johna Hopkinsa

Ratownicy medyczni przygotowują się do transportu ciężko chorego z podejrzeniem COVID-19 w miejscowości Yonkers pod Nowym Jorkiem (fot. John Moore/Getty Images)
Ratownicy medyczni przygotowują się do transportu ciężko chorego z podejrzeniem COVID-19 w miejscowości Yonkers pod Nowym Jorkiem (fot. John Moore/Getty Images)

O 1514 powiększył się w ciągu ostatniej dobry bilans ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych – wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Baltimore. W USA z powodu Covid-19 zmarły już 22073 osoby.

USA z największą liczbą zgonów na Covid-19 na świecie. W ciągu doby zmarło 1920 osób

1920 osób zmarło w USA na koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin – wynika z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Dane obejmują 24 godziny od godz. 2:30 czasu polskiego w nocy z soboty na niedzielę. W poprzednim dobowym bilansie odnotowano w Stanach Zjednoczonych 1920 zgonów. Do soboty przez cztery dni z rzędu w USA dziennie umierało ponad 1,9 tys. osób. W piątek z powodu Covid-19 zmarła rekordowa liczba 2108 osób.

Bilans ofiar śmiertelnych epidemii przekroczył w USA w sobotę 20 tys. Tym samym Stany Zjednoczone stały się krajem z największą liczbą zgonów z powodu Covid-19 na świecie.

Najwięcej osób w USA zmarło w stanie Nowy Jork – 9385. Następne w kolejności są New Jersey (2350), Michigan (1479), Luizjana (840), Massachusetts (756) i Illinois (720). Ponad 100 zgonów na Covid-19 odnotowano już w 23 stanach. Jedynym stanem bez ofiar śmiertelnych pozostaje Wyoming.

Prognozy, na które powołuje się m.in. Biały Dom szacują, iż z powodu koronawirusa umrze w USA ok. 60 tys. osób. Władze USA apelują, by wciąż przestrzegać rządowych wytycznych mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Jednocześnie władze zapowiadają, że od maja stopniowo otwierana będzie amerykańska gospodarka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej