RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

„Zenek” – kinowy przebój o królu disco polo już w niedzielę na TVP VOD

Film zgromadził w kinach ponad pół miliona widzów (fot. TVP)

„Zenek”, fabularna historia jednej z największych gwiazd muzyki disco polo, Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces, już od 12 kwietnia będzie dostępny w TVP VOD. Film zgromadził w kinach ponad pół miliona widzów.

Uroczysta premiera filmu „Zenek”. Martyniuk: To bardzo fajne uczucie

To będzie hit! W poniedziałek swoją premierę miał film „Zenek”, opowiadający historię największej gwiazdy disco polo Zenona Martyniuka. Obraz...

zobacz więcej

W tytułową rolę „Zenka” wcieliło się dwóch aktorów. Jakub Zając (młody Florian ze „Stulecia Winnych„) zagrał piosenkarza z początków jego kariery w latach 80. Krzysztof Czeczot („80 milionów”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Pitbull”) zagrał rolę Zenka dojrzałego, osiągającego spektakularne sukcesy na scenie disco polo.

– Skoczna muzyka, łatwa melodia, komunikatywny tekst. Martyniuk jest człowiekiem, który – jak sam mówi – całe życie chciał po prostu śpiewać i dawać ludziom radość, wytchnienie. Jego intencje są czyste, prawdziwe i to się po prostu czuje w jego muzyce – powiedział Krzysztof Czeczot, odtwórca roli Zenka.

Film od niedzieli, 12 kwietnia obejrzeć będzie można w serwisie TVP VOD.


W pozostałych rolach wystąpiła plejada znakomitych aktorów: Klara Bielawka (żona Danuta), Agnieszka Suchora i Roman Gancarczyk (rodzice Zenka), Jan Frycz (ojciec Danusi), Piotr Cyrwus, Magdalena Berus, Andrzej Andrzejewski oraz Karol Dziuba. Gościnnie towarzyszą im gwiazdy muzyki disco lat 80.: autor przeboju „Never ending story„ – Limahl oraz John McInerney, wokalista grupy Bad Boys Blue.

Syn Zenka Martyniuka porwany dla okupu. To zemsta miejscowych rzezimieszków

Porwanie Daniela, syna Zenona Martyniuka, było aktem zemsty miejscowych przestępców. Mężczyźni na kilka lat trafili do więzienia, ponieważ Zenek z...

zobacz więcej

Film wyreżyserował Jan Hryniak, znany z takich produkcji jak „Trzeci” czy „Trik”.

– Mamy w scenariuszu świat Cyganów i gangsterów, obraz prowincji i wielkomiejskich cwaniaków. Są łóżka polowe z kopiowanymi po nocach kasetami, jest i koncert na kilkadziesiąt tysięcy widzów. Wszystko łączy postać głównego bohatera (…) Mam nadzieję, że będzie to film, który po latach może być przekonującym zapisem czasów, w których disco polo święciło triumfy – powiedział Jan Hryniak, reżyser filmu.

Będzie to jedna z najświeższych premier filmowych udostępnionych w serwisie TVP VOD już dwa miesiące po premierze kinowej.

– To film o mojej miłości do muzyki, do żony, do fanów. Ogólnie film fajny, pokazujący klimaty lat 80., 90. Ten film trzeba zobaczyć – skomentował Zenon Martyniuk, muzyk, którego życiorys zainspirował powstanie filmu „Zenek”.

TVP VOD lider platform VOD

Portal TVP VOD to aktualnie największa na polskim rynku cyfrowa biblioteka treści wideo, która angażuje swoich użytkowników najbardziej spośród wszystkich dostępnych platform VOD. Od wielu miesięcy TVP VOD utrzymuje pozycję lidera pod względem czasu spędzonego w serwisie. Z Badania Gemius/PBI wynika, że w lutym średni czas na użytkownika wyniósł 5 godzin i był o ponad 1,5 godziny lepszy od konkurencji. Ponad 37 milionów odsłon dało TVP VOD drugie miejsce wśród serwisów VOD.

W TVP VOD oglądać można seriale polskie i zagraniczne, polskie i międzynarodowe produkcje fabularne i dokumentalne, programy rozrywkowe, teleturnieje, a także teatry telewizji, treści informacyjne, publicystyczne, filmy i seriale archiwalne, koncerty artystów polskich i zagranicznych, opery, balety, widowiska, gale, festiwale, treści sportowe i te przeznaczone dla najmłodszych widzów. To łącznie od kilkudziesięciu do kilkuset premier tygodniowo, dostępne w jednym miejscu i wybranym przez siebie czasie – na vod.tvp.pl.

Biblioteka TVP VOD to w pełni legalne źródło doskonałych jakościowo treści. To niezwykłe miejsce, w którym spotykają się największe nazwiska polskiej i światowej kinematografii.

źródło:
Zobacz więcej