RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Bimbrem w koronawirusa. Policjanci sięgnęli po zarekwirowany towar

W walce z epidemią koronawirusa wykorzystuje się wszystko, co tylko może pomóc w jego neutralizacji. Policjanci z Wasilkowa przypomnieli sobie, że mają w magazynie kilkaset litrów bimbru z nielegalnej destylarni w Czarnej Białostockiej, zlikwidowanej przed trzema laty. 250 litrów „ducha puszczy” trafiło do służb sanitarnych, które wykorzystają płyn do przygotowania preparatów dezynfekujących.

Tysiące litrów zacieru i 170 litrów alkoholu. Zlikwidowano leśną bimbrownię

Dwie kompletne linie produkcyjne, 8 tys. litrów zacieru i 170 litrów gotowego już alkoholu – odkryli funkcjonariusze KAS w leśnej bimbrowni k....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Odkrycie bimbrowni w opuszczonym budynku starej piekarni w Czarnej Białostockiej było jednym z największych sukcesów policjantów z komisariatu w Wasilkowie. Manufaktura działała niemal na skalę przemysłową. Powstawał w niej alkohol sygnowany marką „old bimber”, a na etykietach butelek można było znaleźć informację, że jest to „limitowana edycja produktu regionalnego”.W budynku znaleziono dwie linie produkcyjne pracujące pełną parą oraz ponad 600 litrów gotowego alkoholu, 14 tys. litrów zacieru (70 beczek o pojemności około 200 litrów każda), 1,5 tony cukru, syropy w 5 litrowych pojemnikach do nadawania smaku i koloru, szklane butelki, korki oraz etykiety.

W tej sprawie sąd orzekł przepadek przedmiotów pochodzących z przestępstwa, a że bimber nie został jeszcze zutylizowany, to posłuży do walki z epidemią koronawirusa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej