RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Czworo rodzeństwa zmarło na koronawirusa. Przeżyła najstarsza siostra

W prowincji Bergamo z powodu koronawirusa zmarło dwóch braci, dwie siostry i żona jednego z nich (fot. Pier Marco Tacca/Anadolu Agency via Getty Images)

Koronawirus zabił czwórkę rodzeństwa – dwie siostry, dwóch braci oraz żonę jednego z nich. Do tragedii doszło w prowincji Bergamo między połową marca a pierwszymi dniami kwietnia. Przeżyła jedynie najstarsza siostra z rodziny z miejscowości Gazzaniga – podaje „La Repubblica”.

Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech większa niż w Chinach [WIDEO]

Liczba zgonów we Włoszech z powodu koronawirusa przekroczyła bilans ofiar w Chinach. W obu tych krajach zmarło ponad 3 tys. chorych na COVID-19. W...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Wszyscy w tym okresie mieszkali w trzech mieszkaniach domu rodzinnego na ulicy Manzoni i byli bardzo zżyci ze sobą” – pisze włoski dziennik, cytując słowa członków rodziny zmarłych. „Często organizowali świąteczne spotkania, ich mieszkania były zawsze otwarte na przyjęcie krewnych, przyjaciół, znajomych. Może dlatego, gdy sytuacja nie była jeszcze tak podejrzana, wirus dostał się do domu, chociaż nikt z nich nie miał innych schorzeń, poza dolegliwościami spowodowanymi wiekiem” – dodają krewni.

Jako pierwszy z rodziny na początku marca rozchorował się 76-letni Sandro; zmarł 13 marca w szpitalu w Seriate. Był miłośnikiem muzyki. W 1964 i 1965 r. został mistrzem Europy w grze na akordeonie.

Dwa dni później zmarła Liliana, 70-letnia pielęgniarka, która w lutym przeprowadziła się do sióstr, aby szybko wrócić do zdrowia po operacji na stopę. „Ofiarowała swoje życie dla innych, najpierw przez pracę w szpitalu, a potem opieką domową przy osobach starszych. Od niedawna była na emeryturze, poświęciła się przede wszystkim rodzinie” – tak pamiętają ją bliscy.

USA: Kolejne 1783 ofiar koronawirusa. Więcej zgonów tylko we Włoszech

Co najmniej 1783 osoby zmarły z powodu koronawirusa w USA w ciągu ostatnich 24 godzin – wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Łączna liczba...

zobacz więcej

Następnie 27 marca zmarła 80-letnia Celestina. Była wolontariuszką w parafii, „organizowała jarmarki z okazji świąt religijnych i w oratorium; zbierała używane przedmioty i ubrania, które rozdzielała różnym organizacjom i grupom misyjnym; była stałym wsparciem dla braci, sióstr i wnuków”.

Jako ostatni z rodzeństwa z powodu koronawirusa zmarł 79-letni Virgilio, który trzy dni wcześniej musiał pożegnać żonę Rosę. Jak wspominają krewni, małżonkowie – po tragedii w Czarnobylu – przyjęli pod swój dach białoruskie dziewczynki.

W czwartek wieczorem szef obrony cywilnej poinformował, że w ciągu ostatniej doby zmarło o 68 osób więcej niż poprzedniego dnia. Było to 610 osób zakażonych koronawirusem. Liczba zmarłych z powodu epidemii we Włoszech przekroczyła już liczbę 18 tys.

źródło:
Zobacz więcej