RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Prognoza na święta. Załamanie pogody i śnieg

Nawet pogoda zachęca, by pozostać w domach (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Synoptycy prognozują, że pierwszy dzień świąt Wielkanocy będzie ciepły, z temperaturą nawet do 20 st. na zachodzie i południu kraju. W Lany Poniedziałek nastąpi załamanie pogody. Należy się spodziewać, że będzie deszczowo i wietrznie.

Dziś Wielki Piątek

Liturgia Wielkiego Piątku w Kościele katolickim jest upamiętnieniem męki Pańskiej i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jest to jedyny dzień w...

zobacz więcej

IMGW podało, że w Wielkanoc będzie bardzo ciepło. Na południu kraju przez cały dzień ma być słonecznie, w centrum – dość pogodnie. Chmur należy spodziewać się na północy, a wieczorem również na zachodzie kraju.

W ciągu dnia nie będzie padać, ale późnym wieczorem i w nocy na zachodzie oraz na północy kraju miejscami wystąpią słabe opady deszczu.

Temperatura w dzień wahać się będzie od 13 st. na Suwalszczyźnie i nad morzem do nawet 20 st. na zachodzie i południu. W nocy od 4 st. na wschodzie do 9 na północnym zachodzie i południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie z południa.

W poniedziałek czeka nas zupełna zmiana pogody. Przez Polskę z północy na południe przemieści się chłodny front atmosferyczny, który przyniesie porywisty wiatr, deszcz, lokalnie burze, a wieczorem i w nocy także deszcz ze śniegiem i śnieg. W poniedziałek rano ładnie będzie jedynie w centrum i na wschodzie, na pozostałym obszarze należy spodziewać się sporej ilości chmur i opadów deszczu.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 10.04 – 34 ozdrowieńców w regionie

Na Mazowszu odnotowano cztery kolejne zgony powiązane z COVID-19. Łącznie zmarło 41 osób – podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna,...

zobacz więcej

Po południu pochmurno z opadami deszczu będzie już w całym kraju, a w pasie od Podlasia przez Mazowsze po Dolny i Górny Śląsk, a także na Kielecczyźnie i Lubelszczyźnie możliwe są burze. Temperatura wyniesie od 10 st. na północy do 20 na południu i zachodzie.

Wieczorem i w nocy na północy i północnym wschodzie oraz w górach może padać deszcz ze śniegiem i śnieg. W nocy przymrozki, w całym kraju temperatura spadnie do -2 st. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h.

IMGW podało także prognozę pogody na dwa dni poprzedzające święta. W Wielki Piątek będzie w całym kraju na ogół pogodny, jedynie lokalnie może pojawiać się więcej chmur. Słaby deszcz będzie padać rano na Podkarpaciu i na Podhalu. Temperatura w dzień od 8 st. nad morzem i na Podhalu do 15 na Dolnym Śląsku.

W nocy będzie dość chłodno, temperatura od -2 st. na Suwalszczyźnie do 4 na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

W Wielką Sobotę również będzie pogodnie. Jedynie na południu pojawi się nieco więcej chmur, ale bez opadów. Temperatura w dzień od 9 st. na Podhalu, Suwalszczyźnie i nad morzem do 16 na Dolnym Śląsku. W nocy temperatura od 1 st. na wschodzie i południu do 6 st. na zachodzie i północy kraju. Wiatr będzie słaby zmienny, na południu okresami umiarkowany, północny. 

źródło:
Zobacz więcej