RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Andrzej Duda odda hołd Lechowi i Marii Kaczyńskim

Lech i Maria Kaczyńscy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem w drodze do Katynia (fot.  Omar Marques/Anadolu Agency/Getty Images)
Lech i Maria Kaczyńscy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem w drodze do Katynia (fot. Omar Marques/Anadolu Agency/Getty Images)

Prezydent Andrzej Duda w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej przyjechał na Wawel, aby oddać hołd szczątkom spoczywającej w krypcie katedry pary prezydenckiej, Lechowi i Marii Kaczyńskim.

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej wspominają bliskich w 10. rocznicę tragedii

Zawsze dziękowałam Bogu za mojego męża; to największe szczęście, jakie mnie w życiu spotkało – tak swojego męża Tomasza wspomina Magdalena Merta....

zobacz więcej

Ze względu na stan epidemii prezydentowi towarzyszy zaledwie kilka osób: wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, prezydencki minister Wojciech Kolarski, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski i wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Ponieważ rocznica katastrofy przypada w Wielki Piątek, gdy w Kościele katolickim nie odprawia się mszy św., w krypcie, w której spoczywa prezydent Lech Kaczyński z żoną, odmówiona zostanie modlitwa, a przy sarkofagu pary prezydenckiej politycy złożą kwiaty.

Lech i Maria Kaczyńscy zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem w drodze do Katynia na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W katastrofie zginęły, obok pary prezydenckiej, 94 inne osoby, m.in. wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych. Pogrzeb pary prezydenckiej odbyły się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r.

źródło:
Zobacz więcej