RAPORT

Wojna na Ukrainie

GIS apeluje: Nie odwiedzajmy bliskich na Wielkanoc

To nie będą typowe święta (fot. PAP/Adam Warżawa)
To nie będą typowe święta (fot. PAP/Adam Warżawa)

Zostańmy w domu na święta. Nie odwiedzajmy w tym czasie bliskich, by nie rozprzestrzeniać koronawirusa. Zróbmy wszystko, by święta, spędzone teraz osobno, dały szansę na kolejne, spędzone wspólnie – zaapelował Główny Inspektorat Sanitarny.

Dziś Wielki Piątek

Liturgia Wielkiego Piątku w Kościele katolickim jest upamiętnieniem męki Pańskiej i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jest to jedyny dzień w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązywania wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. Oznacza to, że w czasie świąt Wielkiejnocy będą ograniczenia w przemieszczaniu się czy limity wiernych w kościołach. Szkoły pozostają zamknięte do 26 kwietnia. Od 16 kwietnia każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa.

„Główny Inspektor Sanitarny apeluje: Zostańmy w domu na święta. Nie odwiedzajmy w tym czasie bliskich, ograniczmy w ten sposób przekazywanie koronawirusa. Zróbmy wszystko, by te Święta Wielkanocne spędzone osobno mogły dać nadzieję na więcej świąt razem! Zostań w domu” - zaapelował GIS.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o nowych zakażeniach i kolejnych zgonach. Łącznie zakażenie wykryto u 5575 osób, z których 174 zmarły. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej