RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Jarosław Kaczyński i politycy złożyli hołd przed pomnikami Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej

Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński wzięli udział w uroczystości złożenia kwiatów przed pomnikiem tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Delegacja, w tym także ministrowie, złożyli także kwiaty przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Centralne uroczystości państwowe z uwagi na epidemię koronawirusa mają kameralny charakter.

Prezes PiS: Powstanie naszej formacji nie byłoby możliwe bez Lecha Kaczyńskiego

Powstanie takiej formacji jak PiS nie byłoby możliwe bez Lecha Kaczyńskiego; bez niego ten zamysł w ogóle by nie powstał, a prawica byłaby...

zobacz więcej

Na pl. Piłsudskiego w Warszawie, gdzie znajdują się oba pomniki, obecni byli także marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wicepremier, wiceszef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Jacek Sasin, wicepremier minister kultury Piotr Gliński oraz szef MON Mariusz Błaszczak.

W piątkowej uroczystości wziął też udział europoseł Joachim Brudziński oraz posłowie PiS: Krzysztof Sobolewski, Marek Suski, były szef MON Antoni Macierewicz i Piotr Naimski.

Szef rządu we wpisie na Twitterze podkreślił, że katastrofa smoleńska była tragedią, którą Polacy przeżyli jako wspólnota. „10 lat od katastrofy smoleńskiej. To moment, w którym czas się zatrzymał. Tamten krzyk dzwoni wciąż głośno w uszach. Przeżywaliśmy narodową tragedię jako wspólnota. Dziś, w innych okolicznościach, też potrzebujemy jedności. Cześć pamięci ofiar Katynia i tragedii smoleńskiej” – napisał Morawiecki.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

źródło:
Zobacz więcej