RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Koronawirus. 10 dni walczyli w epicentrum. Polscy lekarze wrócili z misji z Włoch

Polscy lekarze pracowali w szpitalu w mieście Brescia, gdzie liczba zakażeń i ofiar śmiertelnych jest jedną z najwyższych we Włoszech(fot. Twitter/PLinMilano)

Do kraju powróciła grupa 15 polskich lekarzy, którzy przez ostatnich 10 dni pracowali oni we włoskiej Lombardii i pomagali tam miejscowym medykom w walce z epidemią koronawirusa.

„Będziemy się uczyć, jak nie popełnić bolesnych błędów z Włoch”

– To misja humanitarna połączona z intensywnym zbieraniem kluczowych informacji, jak mamy być przygotowani. Na co zwrócić uwagę, aby nie powtórzyć...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej pracowali w szpitalu w mieście Brescia. To jedno z tych miejsc, gdzie zakażeń i ofiar śmiertelnych jest najwięcej. – Misja bardzo udana, przywozimy dużo informacji do kraju, dużo doświadczeń. Do zobaczenia w Polsce – mówił przed wylotem z Włoch jeden z lekarzy Paweł Szczuciński.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami cała ekipa trafiła po powrocie do Polski na kwarantannę. Gotowy jest już raport polskich medyków, który zawiera wnioski co do leczenia chorych w Polsce. Dokument ma zostać opublikowany po świętach i trafił już do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

– Wysłuchałem już wstępnych wniosków z tego raportu, wprowadzamy je w życie, zalecenie konsultantów krajowych uwzględniają te doświadczenia misji w Lombardii. Wykorzystujemy każdą informację, której się dowiadujemy – powiedział minister zdrowia.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej zorganizowało już zbiórkę pieniędzy na dalsze funkcjonowanie zespołu ratunkowego. Jego inni członkowie są bowiem gotowi do wyjazdów w inne rejony świata, jeśli będzie taka potrzeba. Szczegóły zbiórki można znaleźć na stronie internetowej PCPM www.pcpm.org.pl.

We Włoszech jak dotąd na COVID-19 zmarło ponad 18 tysięcy osób, a liczba zakażonych to 143 tysiące.

źródło:
Zobacz więcej