RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Katastrofa smoleńska. Prezydium Sejmu uczci 10. rocznicę

Przed 10 laty w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria (fot. Omar Marques/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek i wicemarszałkowie izby złożą w piątek wieńce i kwiaty w miejscach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego – poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu.

Dworczyk: Obchody smoleńskie w Warszawie, w ograniczonej formie

– Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą organizowane w Warszawie. W najbliższych godzinach przedstawimy, jak będą one wyglądały –...

zobacz więcej

W piątek rano marszałek Witek oraz członkowie prezydium Sejmu złożą w budynku Sejmu wieńce przed tablicami upamiętniającymi: Lecha Kaczyńskiego, marszałka Sejmu III kadencji Macieja Płażyńskiego oraz posłów i senatorów, którzy zginęli w katastrofie.

Następnie marszałek Witek złoży wieńce przy pomnikach: Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej na placu Piłsudskiego.

Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach marszałek izby złoży wieniec i zapali znicze na grobach ofiar katastrofy.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS oraz szefowa kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska w imieniu marszałek Witek złożą kwiaty przed tablicą upamiętniająca prezydenta Kaczyńskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego, a później w Świątyni Opatrzności Bożej na grobach Ryszarda Kaczorowskiego, ks. Zdzisława Króla, ks. Andrzeja Kwaśnika i ks. Józefa Jońca.

źródło:

Zobacz więcej