RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Naruszyli zakaz gromadzenia się, urządzając trening sztuk walki [WIDEO]

Do nietypowego zdarzenia doszło na łódzkim Polesiu. Funkcjonariusze interweniowali w sprawie naruszenia kwarantanny społecznej przez grupę młodych mężczyzn, którzy urządzili sobie trening bokserski w jednym z klubów sportowych. O sprawie poinformowani zostali pracownicy Inspekcji Sanitarnej. Policja sporządziła wnioski o ukaranie do sądu. Mężczyznom grożą konsekwencje finansowe.

Pijany kowboj konno przez Kielce podczas kwarantanny [WIDEO]

Choć świętokrzyscy policjanci kontrolują osoby w kwarantannie oraz dbają o przestrzeganie ograniczeń w przemieszczaniu się i gromadzeniu, niestety...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

8 kwietnia 2020 roku około godziny 18:00, policjanci uzyskali informację na temat możliwości naruszenia przepisów dotyczących gromadzenia się osób.

Jak się okazało, grupa młodych mężczyzn w wieku od 20 do 37 lat urządziła sobie trening bokserski. Jedenaście osób, nie zważając na obowiązujące obecnie obostrzenia, spotkało się na sali treningowej w klubie sportowym na Polesiu. Jak ustalili funkcjonariusze udział w treningu był możliwy tylko dla „zaufanych” osób.

Po wejściu do środka drzwi były zamykane, aby nie dostały się na trening osoby niepowołane. Policjanci po otworzeniu sali treningowej, wylegitymowali uczestników „nielegalnego” zgromadzenia i przeprowadzili kontrolę przedmiotów, które posiadali ćwiczący.

Okazało się, że w ich torbach sportowych znajdowały się akcesoria niezbędne do prowadzenia treningu. Były to m.in. ochraniacze na szczęki i piszczele z naniesionymi emblematami drużyny sportowej, a także specjalne trenażery.

Wobec osób uczestniczących w treningu sporządzone zostały wnioski o ukaranie do sądu. Mogą grozić dotkliwe konsekwencje finansowe. O sprawie poinformowani zostali również pracownicy Inspekcji Sanitarnej.

Policjanci przypominają, że w czasie panującej epidemii wszelkie formy gromadzenia się osób stwarzają bardzo duże ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Nawet osoby młode nie mogą być pewne, że w przypadku zakażenia uda im się wygrać walkę z chorobą. Bądźmy rozważni i odpowiedzialni, ponieważ tylko tak możemy uchronić życie i zdrowie swoje, jak również osób dla nas najbliższych” – apelują policjanci.

źródło:
Zobacz więcej