RAPORT

Demaskujemy fake newsy

„To jest dobre dla wszystkich przedsiębiorców”. Liderzy PO i PSL „przyłapani”, jak chwalą Tarczę Antykryzysową

– To jest dobre dla wszystkich przedsiębiorców – mówił na zarejestrowanym nagraniu o Tarczy Antykryzysowej Władysław Kosiniak-Kamysz. – Znaczy to jest dobre, ale dawno powinno być zrobione – odpowiada mu Borys Budka. Ten moment wychwycił jeden z internautów, Adam Dobrowolski oglądając TVP Parlament. Opinia liderów PO i PSL wyrażona w prywatnej rozmowie różni się od tego co opozycja mówi publicznie, a w głosowaniu (oprócz jednego posła Tomasza Lenza) ustawy nie poparł żaden z posłów KO i PSL

Prezydent: Moim programem jest tarcza antykryzysowa

Dziś przede wszystkim trzeba się martwić o to, w jaki sposób pokonać kryzys. Można powiedzieć, że moim programem jest obecnie tarcza antykryzysowa...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

HIT❗❗❗ Budka i Kamysz w ukryciu chwalą #TarczaAntykryzysowa i #TarczaFinansowa Morawieckiego. Posłuchajcie. Sam w to nie wierzę, że oni to mówią" - napisał na Twitterze użytkownik o nicku @MokraW i opublikował nagranie, na którym widać rozmawiających ze sobą po cichu liderów PO i PSL.


Sprawdziliśmy, że rzeczywiście taka rozmowa miała wczoraj miejsce ok. godz. 22. Oto jej treść:

Budka: To co zapowiedział Morawiecki, to rozumiem, że będziemy, o tym mówić, że "kolejne posiedzenie, kolejna tarcza"?

Kosiniak-Kamysz: Taak. Ale to jest dobre dla wszystkich przedsiębiorców!

Budka: Znaczy to jest dobre, ale dawno powinno być zrobione.

Wypowiedzi te różnią się od tego jak głosowali posłowie PSL (6 przeciw, 23 wstrzymało się od głosu) i Koalicji Obywatelskiej (130 przeciw) oraz wcześniejszych, formułowanych przez liderów PO i PSL opinii na ten temat.

– Nie zabezpieczy polskiej gospodarki przed armagedonem, nie ochroni miejsc pracy, nie uratuje polskich firm – mówił o Tarczy Antykryzysowej pod koniec marca Kosiniak-Kamysz. Według lidera PSL, gdyby wszystkim posłom i senatorom chodziło o dobro polskiej gospodarki i gdyby chodziło również o ich (Polaków - red.) miejsca pracy czy firmę, to – jak powiedział – „tę dziurawą tarczę antykryzysową wyrzuciliby do kosza”.

Z kolei Budka stwierdził wczoraj, że przedstawiona przez rząd propozycja tzw. drugiej Tarczy Antykryzysowej, to „tarcza biurokratyczna”.

źródło:
Zobacz więcej