RAPORT

Kampania 2020

Zabił partnerkę. Ofiara była w szóstym miesiącu bliźniaczej ciąży

Kryminalni zatrzymali 46-latka na stacji benzynowej w Kołbaskowie (fot. Policja pomorska)

46-latek z Rumi usłyszał zarzut zabójstwa swojej 35-letniej partnerki. Kobieta była w szóstym miesiącu bliźniaczej ciąży. Jej ciało, po kilku dniach od zabójstwa, znalazła rodzina. – Miała trzy rany kłute klatki piersiowej – mówi portalowi tvp.info prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Mężczyzny od ponad dwóch tygodni szukali policjanci.

Zleciła zabójstwo byłego męża. Przeszkodziły służby

Przebywająca na terenie Ukrainy Polka planowała zabójstwo swojego byłego męża mieszkającego w Polsce – poinformowała rzeczniczka prasowa CBŚP...

zobacz więcej

Ciało kobiety w jej mieszkaniu w Rumi znalazła 22 marca rodzina. Zwłoki z trzema ranami kłutymi leżało na łóżku w sypialni. – Z sekcji zwłok wynika, że kobieta zmarła w wyniku ran serca i płuc oraz krwotoku wewnętrznego wywołanego obrażeniami – wyjaśnia nam prokurator Duszyński.

Biegły ocenił, że kobieta mogła zginąć kilka dni wcześniej. Śledczy doszli do wniosku, że związek z zabójstwem może mieć 46-letni partner kobiety, z którym nie można było się skontaktować.

Wystawiono za nim list gończy. W pościg ruszyli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Sprawa nie była prosta, bo mężczyzna ukrywał się i zacierał ślady za sobą. Często zmieniał miejsce pobytu i pojazdy, którymi się poruszał.

Ustalono, że planuje uciec z Polski. W końcu, w środę około godziny 19 funkcjonariusze zatrzymali 46-latka na stacji benzynowej w Kołbaskowie. Był zaskoczony, nie stawiał oporu. Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. – Przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień – mówi nam prokuratur.
(fot. Policja pomorska)

źródło:
Zobacz więcej