RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych będzie obowiązkowe

O obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej od przyszłego czwartku poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Polskie testy na obecność koronawirusa. Polska Akademia Nauk dostała środki

Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk otrzymał środki na produkcję pierwszych 100 tys. testów na obecność koronawirusa. Decyzję o...

zobacz więcej

Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała od przyszłego czwartku nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos.

Obowiązek dotyczy od przyszłego czwartku wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Odpowiadając na pytanie o kary za nienoszenie maseczek, minister poinformował, że konkretne regulacje w tej sprawie zostaną przedstawione po świętach.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że dotychczasowe obostrzenia, dotyczące między innymi poruszania się w przestrzeni wspólnej, zakupów oraz miejsc pracy, będą obowiązywać do 19 kwietnia.

Z kolei szkoły i przedszkola będą zamknięte do 26 kwietnia. Egzaminy ósmoklasisty i maturalny odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu. Przez najbliższe dwa tygodnie zamknięty będzie ruch lotniczy, obowiązywać będą też kontrole sanitarne na granicach. Do 3 maja będą zamknięte granice. Imprezy masowe nie mogą odbywać się do odwołania.

źródło:
Zobacz więcej