RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wielki Czwartek w Ziemi Świętej. Nabożeństwo bez wiernych

W nabożeństwach Triduum Paschalnego w Ziemi Świętej zabraknie w tym roku wiernych. Epidemia koronawirusa i wprowadzone restrykcje sprawiły, że kościoły, m.in. w Jerozolimie, są zamknięte, a w uroczystościach biorą udział wyłącznie księża.

Nietypowa Wielkanoc pod Giewontem. Księża wyjadą do wiernych

Choć przez epidemię tegoroczna Wielkanoc odbędzie się bez licznego udziału wiernych w kościołach, księża misjonarze z zakopiańskiego Sanktuarium...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W Bazylice Grobu Pańskiego zostanie odprawiona msza Wielkiego Czwartku, jednak w nabożeństwie gromadzącym zazwyczaj tłumy weźmie udział jedynie kilkanaście osób, w tym mieszkający na miejscu franciszkanie. Po południu zakonnicy przejdą w tradycyjnej procesji do Wieczernika, także bez udziału wiernych. Wieczorem zgromadzą się na modlitewnym czuwaniu.

Franciszkanie z Jerozolimy zapowiadają, że nabożeństwo w ogrodzie, w którym Chrystus modlił się przed ukrzyżowaniem, będzie można oglądać w internecie.

W całym Izraelu obowiązuje zakaz przemieszczania się między miastami i wychodzenia z domów. Z powodu epidemii koronawirusa zamknięte są granice, dlatego do Izraela i Autonomii Palestyńskiej na święta nie przyjedzie żaden zagraniczny turysta.

źródło:
Zobacz więcej