RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

KAS: Tysiące litrów alkoholu trafiło do placówek medycznych i sanepidu

Alkohol był zatrzymany podczas działań kontrolnych prowadzonych na terenie kraju (fot. KAS)
Alkohol był zatrzymany podczas działań kontrolnych prowadzonych na terenie kraju (fot. KAS)

Śląska, łódzka, lubelska, podlaska, opolska KAS przekazały ponad 16,3 tys. litrów alkoholu m.in. placówkom medycznym i sanepidowi – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa. Ma on być wykorzystany do przygotowania preparatów do dezynfekcji.

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala

45-letni mieszkaniec Niezdrowic w gminie Ujazd został przywieziony karetką pogotowia do szpitala z wysoką gorączką. W trakcie badań oddalił się ze...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak podano w komunikacie, alkohol, który KAS przekazuje jednostkom medycznym i sanitarnym, był zatrzymany podczas działań kontrolnych prowadzonych na terenie kraju.

„Jednostki Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w całym kraju reagują na zapotrzebowanie szpitali, sanepidu, straży pożarnej na środki dezynfekcyjne, niezbędne do walki z koronawirusem” – podkreślono. Śląska, łódzka, lubelska, podlaska, opolska KAS, jak zaznaczono, przekazały na przełomie marca i kwietnia ponad 16,3 tys. litrów alkoholu m.in. placówkom medycznym i sanepidowi.

Jak wyszczególniono, 9 tys. 932 litry alkoholu przekazała Śląska KAS Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, a łódzka KAS – 400 litrów spirytusu Szpitalowi MSWiA w Łodzi oraz 3 tys. litrów – Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi. „Kolejne placówki to Szpital Wojewódzki im Jana Pawła II w Bełchatowie oraz Szpital w Radomsku, gdzie przekazaliśmy odpowiednio 100 i 500 litrów spirytusu” – czytamy.

Z kolei lubelska KAS przekazała 1 tys. 34 litry alkoholu pochodzącego z przemytu. 500 litrów, jak dodano, otrzymał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie; 200 litrów – Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, a 334 litry – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

„210 litrów przekazała podlaska KAS Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, a kolejne 58 litrów trafiło do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach” – wskazano.

Opolska KAS przekazała też sanepidowi 92 litry alkoholu etylowego pochodzącego z przestępstwa.

Na potrzeby dezynfekcji KAS przekazała dotąd 30 tys. litrów spirytusu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej