RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

136 nowych przypadków, sześć kolejnych zgonów. Najmłodsza ofiara to 35-latka

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w Wielki Czwartek przed południem o kolejnych 136 potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich godzinach zmarło sześcioro zarażonych pacjentów.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Potwierdzone nowe przypadki dotyczą 23 osób z woj. śląskiego, 22 z woj. małopolskiego, 21 z woj. dolnośląskiego, 18 z woj. wielkopolskiego, 11 z woj. podlaskiego, 9 z woj. pomorskiego, 7 z woj. podkarpackiego, 7 z woj. opolskiego, 5 z woj. zachodniopomorskiego, 3 z warmińsko-mazurskiego, 3 z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 z woj. lubelskiego, 2 z woj. świętokrzyskiego, 2 z woj. lubuskiego.

Resort poinformował też o śmierci kolejnych zakażonych pacjentów. To 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Ponadto dodano, że z raportu ogólnego usunięto przypadek zgonu, który został omyłkowo zdublowany. Przypadek dotyczył województwa podlaskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 5341. Zmarło łącznie 164 pacjentów.

źródło:
Zobacz więcej