RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Klątwa Kennedych trwa. Nie żyją wnuczka i prawnuk Roberta Kennedy'ego

Tragedia w rodzinie Kennedych (fot. Mike Pont/Getty Images for Robert F. Kennedy Human Rights)

Tragiczny finał poszukiwań wnuczki Roberta Kennedy'ego, Maeve McKean, i jej ośmioletniego syna Gideona. Agencja Reutera informuje, że oboje nie żyją.

„Klątwa Kennedych”. Zaginęli wnuczka i prawnuk Roberta Kennedy'ego

Amerykańska straż przybrzeżna zawiesiła w piątek wieczorem poszukiwania zaginionej Maeve McKean i jej syna Gideona – wnuczki i prawnuka Roberta F....

zobacz więcej

W zeszłym tygodniu media informowały o zaginięciu Maeve Kennedy McKean i jej ośmioletniego syna Gideona, po tym jak wypłynęli kajakiem na wody zatoki Chesapeake w Maryland i nie wrócili.

Rodzina przebywała w domu matki Maeve, byłej gubernator Maryland, Kathleen Kennedy Townsend, by zapewnić dzieciom przestrzeń podczas restrykcji w związku z pandemią koronawirusa.

Mąż Maeve, David McKean, na łamach „Washington Post” powiedział, że jego żona i synek wypłynęli kajakiem, by odzyskać piłkę, którą porwał wiatr.

W poniedziałek jej ciało zostało znalezione w wodzie u wybrzeży zatoki Chesapeake, cztery kilometry na południe od miejsca, z którego wyruszyła kajakiem z dzieckiem. W środę służby poinformowały, że znaleziono również ciało chłopca.

Maeve McKean zawodowo zajmowała się zdrowiem publicznym i prawami człowieka. Pełniła funkcję dyrektora w Georgetown University Global Health Initiative. Wcześniej pracowała jako profesor nadzwyczajny w City University of New York School of Public Health.

źródło:
Zobacz więcej