Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Dyrektor Filharmonii Narodowej apeluje o niezwracanie zakupionych biletów

Działalność instytucji została zawieszona (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Prosimy Państwa o gest dobrej woli i wsparcia dla Filharmonii Narodowej w postaci niezwracania zakupionych biletów na nasze koncerty. Gest ten będzie rodzajem darowizny, za którą z góry serdecznie dziękujemy – napisał w liście skierowanym do melomanów dyrektor FN Wojciech Nowak.

Pieniądze dla artystów w czasach koronawirusa. MKiDN przygotowało program pomocy

„Kultura w sieci” to nowy program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego skierowany do artystów, twórców oraz instytucji, którzy ze względu...

zobacz więcej

„Stan epidemii sprawia, że działalność naszej instytucji została zawieszona i nie zdołamy zorganizować wielu zaplanowanych z dużym wyprzedzeniem i wielkim staraniem wydarzeń muzycznych” – napisał dyrektor FN w liście opublikowanym na stronie instytucji.

Podkreślił, że odwołanie tak dużej liczby koncertów było szczególnie trudną i bolesną decyzją.

„Nadal nie wiemy, kiedy będziemy mogli rozpocząć normalną działalność, liczymy jednak na to, że wszyscy spotkamy się wkrótce w naszych salach koncertowych” – napisał.

„Obecny czas, niełatwy dla Państwa i Państwa rodzin, powoduje także poważne trudności finansowe w funkcjonowaniu Filharmonii Narodowej” – poinformował.

Dyrektor Nowak w swoim liście zwrócił się „z gorącą prośbą do wszystkich, którzy są w stanie pomóc – do (...) melomanów, abonamentowiczów i wszystkich posiadaczy biletów na koncerty, które z powodu epidemii koronawirusa nie mogą się odbyć”.

„To dla nas wymierna pomoc, jak również cenny znak zrozumienia, wrażliwości i solidarności z Filharmonią Narodową w tym trudnym dla wszystkich czasie” – dodał.

Poinformował, że jeśli jednak ktoś zdecyduje się zwrócić bilety zakupione przez internet, powinien postępować zgodnie z instrukcją przesyłaną przez serwis bilety24.pl. Zwrot biletów zakupionych w kasach Filharmonii Narodowej będzie możliwy po wznowieniu działalności instytucji.

źródło:

Zobacz więcej