RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Drony i śmigłowce nad miastem w święta. Policja sprawdzi, czy nie ma pikników

Zaostrzone kroki obowiązywać będą od Wielkiego Czwartku do wielkanocnego poniedziałku (fot.  Alessandra Benedetti - Corbis/Getty Images)
Zaostrzone kroki obowiązywać będą od Wielkiego Czwartku do wielkanocnego poniedziałku (fot. Alessandra Benedetti - Corbis/Getty Images)

Władze Wenecji wysyłają nad miasto i okolice drony i śmigłowce, które w czasie świąt będą monitorować ruch, by nie dopuścić do wycieczek na pobliskie plaże i pływania łodziami po lagunie. Także w Ligurii będą nasilone kontrole w ramach walki z epidemią.

Francja: Blisko 11 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa

We Francji w wyniku epidemii koronawirusa zmarło dotychczas 10 869 osób. W ciągu ostatniej doby stwierdzono ponad pół tysiąca zgonów wśród...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W Wenecji wielkanocne patrole policyjne będą prowadzone na wodzie, w powietrzu i na lądzie. Chodzi o to, by nie dopuścić do zabronionych przez rząd wyjazdów, w tym na plaże. Dlatego kontrolowane będą także wszystkie drogi prowadzące z Wenecji do nadmorskich kurortów i w góry.

Również na Riwierze Liguryjskiej zapowiedziano bardzo zaostrzone kontrole w obawie, że niektórzy mimo kategorycznych zakazów będą próbowali pojechać tam na świąteczny wypoczynek. Z takich wyjazdów w Wielkanoc, zwłaszcza w drugi dzień Świąt, słynął zawsze ten rejon na północy Włoch.

Punkty kontrolne i blokady będą na całej długości autostrady wzdłuż wybrzeża Morza Liguryjskiego, od Genui przez okolice Savony, Imperii i San Remo do granicy włosko-francuskiej. Kierowcy będą też sprawdzani na autostradzie z Turynu do Savony.

Patrole będą kontrolować podróżnych na stacjach kolejowych.

Lokalna administracja w Ligurii podjęła też decyzję o zamknięciu dostępu do parków, na wzgórza i wszystkie tereny wycieczkowe, by nie dopuścić do świątecznych pikników.

Te zaostrzone kroki obowiązywać będą tam od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej