RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Drony i śmigłowce nad miastem w święta. Policja sprawdzi, czy nie ma pikników

Zaostrzone kroki obowiązywać będą od Wielkiego Czwartku do wielkanocnego poniedziałku (fot. Alessandra Benedetti - Corbis/Getty Images)

Władze Wenecji wysyłają nad miasto i okolice drony i śmigłowce, które w czasie świąt będą monitorować ruch, by nie dopuścić do wycieczek na pobliskie plaże i pływania łodziami po lagunie. Także w Ligurii będą nasilone kontrole w ramach walki z epidemią.

Francja: Blisko 11 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa

We Francji w wyniku epidemii koronawirusa zmarło dotychczas 10 869 osób. W ciągu ostatniej doby stwierdzono ponad pół tysiąca zgonów wśród...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W Wenecji wielkanocne patrole policyjne będą prowadzone na wodzie, w powietrzu i na lądzie. Chodzi o to, by nie dopuścić do zabronionych przez rząd wyjazdów, w tym na plaże. Dlatego kontrolowane będą także wszystkie drogi prowadzące z Wenecji do nadmorskich kurortów i w góry.

Również na Riwierze Liguryjskiej zapowiedziano bardzo zaostrzone kontrole w obawie, że niektórzy mimo kategorycznych zakazów będą próbowali pojechać tam na świąteczny wypoczynek. Z takich wyjazdów w Wielkanoc, zwłaszcza w drugi dzień Świąt, słynął zawsze ten rejon na północy Włoch.

Punkty kontrolne i blokady będą na całej długości autostrady wzdłuż wybrzeża Morza Liguryjskiego, od Genui przez okolice Savony, Imperii i San Remo do granicy włosko-francuskiej. Kierowcy będą też sprawdzani na autostradzie z Turynu do Savony.

Patrole będą kontrolować podróżnych na stacjach kolejowych.

Lokalna administracja w Ligurii podjęła też decyzję o zamknięciu dostępu do parków, na wzgórza i wszystkie tereny wycieczkowe, by nie dopuścić do świątecznych pikników.

Te zaostrzone kroki obowiązywać będą tam od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego.

źródło:

Zobacz więcej