RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 9.04 – dobowy rekord zgonów w regionie

Według środowych danych dla Mazowsza w izolacji domowej przebywa 750 osób (fot. PAP/Leszek Szymański)

Liczba zakażonych nowym wirusem SARS-CoV-2 w całym kraju przekroczyła już 5,2 tys., w ciągu ostatniej doby zmarło 30 osób. Województwo mazowieckie znajduje się na czele statystyk dot. infekcji i zgonów. Podobnie było w środę, gdy w regionie odnotowano rekordową liczbę 12 przypadków śmiertelnych. Łącznie na Mazowszu testy wykazały 1314 zakażonych, a 37 osób zmarło

Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne. Biskupi zalecają obecność online

Wielki Czwartek rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. Ze względu na rygory sanitarne msze św. i nabożeństwa Triduum Paschalnego w Kościele...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Z danych mazowieckiego sanepidu wynika, że 20 z 67 zakażeń potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów odnotowano w stolicy.

Jak poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, 11 osób z 12, które zmarły w ciągu minionej doby, cierpiało na choroby współistniejące.

Pięć osób pochodziło z powiatu radomskiego. To trzy kobiety i dwaj mężczyźni, z których najmłodsza osoba miała 65 lat, a najstarsza – 93. Wszyscy hospitalizowani byli w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Prognoza dla Polski. Sztuczna inteligencja wskazała dzień szczytu zakażeń koronawirusem

W Polsce szczyt zakażeń wirusem SARS-CoV-2, sięgający 9 tys. przypadków, prawdopodobnie przesunie się o kilka dni, w okolice 25 kwietnia. Może być...

zobacz więcej

Dwie osoby, 88-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta, pochodzili z powiatu legionowskiego. Pozostali zmarli to: dwóch mężczyzn (lat 78 i 81) z Warszawy, 64-letni mężczyzna z powiatu wyszkowskiego, 74-letni mężczyzna z powiatu piaseczyńskiego i 64-latka z powiatu białobrzeskiego. Kobieta jest jedyną osobą, w przypadku której nie poinformowano o chorobach współistniejących.

Osoby z powiatu legionowskiego, piaseczyńskiego i Warszawy przebywały w szpitalu MSWiA, mężczyzna z powiatu wyszkowskiego – w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, natomiast kobieta z powiatu białobrzeskiego – w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

W skali kraju od początku epidemii pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych potwierdzono 5205 (wzrost o 357 w środę) infekcji wirusem SARS-CoV-2; zmarło dotąd 159 osób.

„Nie wiedzą, że zachorują jutro”. Wirusolog ostrzega przed odwiedzinami

Wyjeżdżając do rodziny na święta, ryzykujemy zdrowiem swoim i swoich bliskich – ostrzega prof. Włodzimierz Gut. Wirusolog przewiduje, że jeśli nie...

zobacz więcej

W województwie w ciągu doby przybyło ośmioro kolejnych ozdrowieńców, co oznacza, że łącznie to już 27 osób. Nowymi ozdrowieńcami są: 69-latek z powiatu garwolińskiego, 78-latek i 25-letnia kobieta z powiatu siedleckiego, dwie kobiety (45 i 65 lat) z powiatu grójeckiego oraz 29-letni mężczyzna i 49-letnia kobieta z powiatu pruszkowskiego. Oprócz 55-latki, która przebywała w izolacji domowej, wszystkie osoby przebywały w szpitalu.

Według środowych danych dla Mazowsza w izolacji domowej przebywa 750 osób. W celu wykluczenia zakażenia hospitalizowanych jest 699 osób. 15 142 osób objęto kwarantanną, a 6241 – nadzorem epidemiologicznym.

źródło:

Zobacz więcej