RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Bilans pandemii: Półtora miliona zakażonych koronawirusem na świecie

Do tej pory na COVID-19 zmarło 88 tysięcy osób (fot. Misha Friedman/Getty Images)

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła półtora miliona. Do tej pory na COVID-19 zmarło 88 tys. osób. To najnowsze dane podane przez amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Maryland, który zajmuje się monitorowaniem pandemii.

Stan Johnsona się poprawia. Premier Wielkiej Brytanii siada na łóżku

Brytyjski premier Boris Johnson jest nadal na oddziale intensywnej terapii, ale jego stan się poprawia i może on już siadać na łóżku – poinformował...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Tragiczny rekord odnotowano w Wielkiej Brytanii, gdzie w ciągu doby zmarło 938 osób, łączna liczba ofiar w tym kraju to ponad 7 tys. Brytyjski premier Boris Johnson, który zakaził się koronawirusem, wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii, ale czuje się lepiej.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie jest najwięcej na świecie zakażonych – ponad 425 tys. – odnotowano rekord w stanie Nowy Jork, gdzie w ciągu doby zmarło 779 osób. We Francji z kolei łączna liczba ofiar przekroczyła 11 tys. Nieznacznie poprawia się sytuacja w dwóch krajach najbardziej dotkniętych koronawirusem – we Włoszech i w Hiszpanii.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w Afryce liczba zakażonych przekroczyła 10 tys., a liczba ofiar – 500 osób. W Tunezji władze poinformowały, że osoby, które łamią nakazy pozostania w domach, muszą liczyć się z zarzutami usiłowania morderstwa.

WHO apeluje do krajów Europy, by nie znosiły jeszcze restrykcji, ponieważ jest na to za wcześnie. Nad złagodzeniem przepisów zastanawiają się m. in. Austria i Niemcy, a część obostrzeń zniosły Czechy.

źródło:
Zobacz więcej