RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Koronawirus w Polsce: 15 osób z personelu szpitala w Zgierzu zakażonych

Dyrekcja placówki dodała, że niezwłocznie dokonano dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń, w których przebywał personel (zdjęcie ilustracyjne) (fot. arch. PAP / Łukasz Gągulski)

15 osób z personelu medycznego jednoimiennego szpitala zakaźnego w Zgierzu (Łódzkie) ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Pomimo tej sytuacji praca szpitala nie jest zagrożona – poinformowała w środę wieczorem PAP dyrekcja placówki.

Resort zdrowia: Obostrzenia związane z epidemią nie zostaną poluzowane

– Obostrzenia dotyczące epidemii nie zostaną teraz poluzowane – powiedział w środę rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podkreślił,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak przekazali kierujący Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. M Skłodowskiej Curie w Zgierzu, kilka dni temu szpital otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u jednej z osób z personelu medycznego, która 1 i 2 kwietnia pełniła dyżur na oddziale zabiegowym.

„Po wykryciu jej zakażenia, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, podjęto decyzję o zrobieniu wymazów osób z kontaktu oraz profilaktycznie dla kolejnych osób z personelu medycznego. Łącznie pracownikom wykonano 199 testów. Wykazały zakażenie koronawirusem u 15 osób z personelu medycznego” – poinformowano.

Dyrekcja placówki dodała, że niezwłocznie dokonano dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń, w których przebywał personel. „Pomimo tej sytuacji praca szpitala nie jest zagrożona” – zapewniono.

Szpital w Zgierzu jest jedną z placówek w kraju przekształconych do wyłącznej opieki nad pacjentami zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2. Pierwszych pacjentów chorych na COVID-19 przyjął 18 marca.

źródło:

Zobacz więcej