RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Francja: Blisko 11 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa

W ciągu ostatniej doby stwierdzono ponad pół tysiąca zgonów (fot. Veronique de Viguerie/Getty Images)

We Francji w wyniku epidemii koronawirusa zmarło dotychczas 10 869 osób. W ciągu ostatniej doby stwierdzono ponad pół tysiąca zgonów wśród hospitalizowanych pacjentów.

WHO: Nie jesteśmy blisko końca epidemii w Europie

Hans Kluge, dyrektor WHO w Europie przestrzegł przed „opuszczaniem gardy” w walce z COVID-19. Zapowiedział, że do końca epidemii jeszcze daleka...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W całym kraju zanotowano 82 tysiące przypadków zarażenia się koronawirusem. Oznacza to wzrost w ciągu doby o ponad 3 800 nowych zachorowań. Około 30 tysięcy pacjentów umieszczono w szpitalach – w tym ponad 7 500 osób na oddziałach intensywnej terapii.

Jerome Salomon, Naczelny Inspektor Zdrowia podkreśla, że Francja stoi w obliczu sytuacji wyjątkowej, wobec epidemii o ogromnych rozmiarach i zasięgu. Dodaje, że liczba chorych hospitalizowanych i umieszczonych na oddziałach intensywnej terapii jest czymś bezprecedensowym w dziejach francuskiej medycyny.

Podobnie jak w czasie poprzednich konferencji prasowych tak i teraz Salomon zaapelował do społeczeństwa, by przestrzegało rygorów związanych z kwarantanną. Według danych, jakie przekazało ministerstwo zdrowia, ponad 21 tysięcy pacjentów wyzdrowiało i mogło wrócić do swoich domów.

W Europie z ogromną ilością zachorowań i zgonów także zmagają się w Hiszpanii, gdzie zakażonych jest 146 690 tysięcy, a śmierć poniosło 14 673 tys. i we Włoszech, gdzie dotychczas zakażonych jest 139 422 tys., a zmarło 17 699 osób.

źródło:
Zobacz więcej