RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Żona Budki, będąc na zwolnieniu, brała udział w obradach Rady Miasta Gliwice

Katarzyna Kuczyńska-Budka, będąc na zwolnieniu lekarskim, brała udział w obradach Rady Miasta Gliwice – ustalił portal wpolityce.pl. Wcześniej „Super Express” ujawnił, że żona lidera PO uczestniczyła w tym czasie w imprezach rozrywkowych.

Radna PO nielegalnie pobrała 13 tys. zł zasiłku? „Zamiast siedzieć w domu, była na imprezach”

Śląska radna i polityk PO, Katarzyna Kuczyńska-Budka ma zwrócić ponad 13 tys. złotych do ZUS – informuje „Super Express”. Dlaczego? Wszystko przez...

zobacz więcej

Jak czytamy na portalu, sesja odbyła się 9 maja 2019 r., a z zamieszczonej na nim listy obecności radnych wynika, że Kuczyńska-Budka była na niej obecna. Radni miejscy pobierają diety, pojawia się więc pytanie, czy żona lidera PO złamała prawo.

– Praca w Radzie Miasta jest świadczeniem właśnie pracy, bo za to przysługuje także świadczenie pieniężne. Mamy więc zamiar oczywisty, umyślność działania – mówi informator portalu. Jak podaje portal, sprawa może skończyć się w prokuraturze.

Wcześniej „Super Express” informował, że Kuczyńska-Budka ma zwrócić do ZUS ponad 13 tys. zł. ZUS zarzuca jej, że zamiast siedzieć w domu, była na co najmniej kilku imprezach, Zakład zamieścił listę tych imprez.

„W czasie gdy miała być niezdolna do pracy, Kuczyńska-Budka wzięła udział m.in. w koncercie w Sosnowcu, meczu siatkówki w Gliwicach czy święcie Solidarności w Gdańsku. To nie wszystko. ZUS zarzuca też, że oddalała się z miejsca zamieszkania w trakcie pobierania zasiłku opiekuńczego z racji opieki nad babcią. W tym czasie kobieta odwiedziła Warszawę, gdzie gościła na gali jednego z dzienników, oraz wzięła udział w Kongresie w Katowicach” – podaje gazeta.

Sam Borys Budka nazwał to „prywatną sprawą żony”.

źródło:
Zobacz więcej