RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Kidawa-Błońska mimo „zawieszenia kampanii”, dalej ją prowadzi i zaprasza na debatę

Kandydatka KO oficjalnie ogłaszała zawieszenie swojej kampanii wyborczej (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

– Przenieśmy się do sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – mówi dziennikarz „Newsweeka”, łącząc się z kandydatką KO na prezydenta. Fragment materiału tygodnika zamieścił na Twitterze b. dziennikarz Maciej Stańczyk. To kolejna sytuacja, kiedy pod znakiem zapytania staje deklaracja wicemarszałek Sejmu z końca marca. Kidawa-Błońska oficjalnie ogłosiła wtedy, że zawiesza swoją kampanię wyborczą.

Kidawa-Błońska kolejny raz przerywa milczenie

Kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska po raz kolejny przerwała milczenie, mimo zapowiadanego zawieszenia swojej kampanii wyborczej....

zobacz więcej

W materiale widać dziennikarza „Newsweeka”, który rozpoczyna rozmowę z Kidawą-Błońską, znajdującą się – jak się dowiadujemy – w swoim sztabie wyborczym.

„Żeby było jasne – to nie jest kampania wyborcza, to nie jest kampania wyborcza, to nie jest kampania wyborcza!” – skomentował sprawę na Twitterze b. dziennikarz Maciej Stańczyk.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy kandydatka PO na prezydenta przerywa milczenie, mimo ogłoszonego oficjalnie zawieszenia swojej kampanii wyborczej. Pod koniec marca, zaledwie dwie godziny po swojej zapowiedzi, Kidawa-Błońska wznowiła nawoływanie do bojkotu nadchodzących wyborów. Sytuacja ta potem się powtarzała.

Budka suflerem. Jest nowe nagranie Kidawy-Błońskiej [WIDEO]

Wypłynęło kolejne nagranie wskazujące, że wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska potrzebuje wsparcia przy wygłaszaniu oświadczeń. Widać na...

zobacz więcej

Jak następnie zauważył Stańczyk, tego samego dnia Kidawa-Błońska zaprosiła na debatę ze swoim udziałem.

„Serdecznie Was zapraszam na dzisiejszy program „Kandydaci w Newsweeku”, który rozpocznie się o 15.00. Rozmowę będziecie mogli zobaczyć na Newsweek Polska” – napisała na Facebooku kandydatka KO na prezydenta.

Okazało się, że program „Kandydaci w Newsweeku” można zobaczyć tylko będąc subskrybentem platformy cyfrowej „Newsweek”. Jak zauważyła jedna z internautek, „pełna wersja rozmowy z DŹWIĘKIEM dostępna jest dla zalogowanych subskrybentów Newsweeka”. Najtańszym sposobem by wysłuchać debaty było więc wykupienie miesięcznej subskrypcji kosztującej 19,90 złotych.

źródło:
Zobacz więcej