RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus w podróży poślubnej. Para z RPA utknęła na Malediwach

Nowożeńcy z RPA utknęli w kurorcie na Malediwach (fot. Instagram/Olivia and Raul de Freitas)

Nowożeńcy z RPA utknęli w kurorcie na Malediwach. Z powodu epidemii koronawirusa zakazano im powrotu do kraju. Para nie wie, kiedy wróci do ojczyzny, bo dekrety o podróżach i ruchu ciągle się zmieniają. Lokalny rząd zapewnił ich, że pokryje większą część kosztów, jakie ponieśli.

Kotki odwiedziły oceanarium zamknięte z powodu epidemii koronawirusa [WIDEO]

Młode koty odwiedziły zamknięte z powodu koronawirusa oceanarium w stanie Georgia w USA. Miesiąc temu pojawiła się tu para szczeniaków. Pięć kotów...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Olivia i Raul De Freitas przybyli na wakacje w niedzielę, 22 marca. Mieli zostać na sześć dni w pięciogwiazdkowym kurorcie na Malediwach na Oceanie Indyjskim.

Ta podróż była dla nich ekstrawagancją. Przyznali, że pozwolili sobie na nią z okazji ślubu. Mimo panującego wtedy niepokoju, nie chcieli odwoływać tego wyjazdu.

Kiedy mieli opuścić wyspę, okazało się że wszystkie lotniska w ich kraju zostały zamknięte i ze względu na zwiększone restrykcje nie mieli nawet szans na lot przesiadkowy. Co więcej, Malediwy ogłosiły własną blokadę w tym samym czasie.

Nie ryzykując dalej postanowili zostać w ośrodku, ponieważ jakby go opuścili, mogliby nie zostać wpuszczeni z powrotem. Stali się jedynymi gośćmi kurortu, który obejmuje całą wyspę.

Lokalny rząd zapewnił ich, że pokryje większą część kosztów. Blokada w ich ojczyźnie ma trwać do 16 kwietnia. Jednak dekrety o podróżach i ruchu ciągle się zmieniają i nie wiadomo, jak długo jeszcze pozostaną w podróży poślubnej.

źródło:
Zobacz więcej