RAPORT

Kampania 2020

Wojsko pomaga w transporcie sprzętu medycznego do szpitali

Żołnierze przenoszą sprzęt medyczny (fot. MON)

Wojsko przetransportowało 37 respiratorów i 54 kardiomonitorów z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych do szpitali w Warszawie, Łańcucie, Starachowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Od początku kwietnia, żołnierze z brygad logistycznych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, dostarczyli do placówek medycznych m.in. ponad 4 mln par rękawiczek ochronnych i innych materiałów ochrony indywidualnej oraz 9,5 tys. litrów płynów do dezynfekcji.

100 mld zł na ochronę miejsc pracy i polskich przedsiębiorstw. Szczegóły nowego pakietu antykryzysowego

Rząd przygotował nowy pakiet finansowy dla firm, w ramach którego przeznaczy 100 mld zł na ochronę miejsc pracy i polskich przedsiębiorstw. Jak...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„37 respiratorów i 54 kardiomonitorów przetransportowali dziś z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych żołnierze brygad logistycznych IwspSz do szpitali w Warszawie, Łańcucie, Starachowicach, Poznaniu i Wrocławiu” – napisał w środę na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.Według resortu obrony, wojsko bardzo aktywnie uczestniczy w transportach środków ochronnych wykorzystywanych do walki z epidemią koronawirusa. Minister Błaszczak poinformował wcześniej, że wojskowe samoloty transportowe przywiozą do Polski 19 ton odzieży ochronnej dla medyków, w tym maski, rękawiczki i kombinezony. W lotach do Warszawy i Wrocławia zostaną wykorzystane wojskowe samoloty Airbus (dawniej CASA) C295 i C-130 Hercules, a także ukraiński An-124 Rusłan, którego lot współorganizuje wojsko.

Od początku kwietnia, żołnierze z brygad logistycznych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, zorganizowali transport ponad 4 mln par rękawiczek ochronnych i innych materiałów ochrony indywidualnej oraz 9,5 tys. litrów płynów do dezynfekcji.

Z kolei żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej wysłali transportem lotniczym do PKW w Afganistanie, Włoszech i Rumunii zapasy środków ochronnych, lekarstw i sprzętu medycznego oraz świeżą żywność na Święta Wielkiej Nocy.

źródło:
Zobacz więcej