RAPORT

Kampania 2020

Stan Johnsona się poprawia. Premier Wielkiej Brytanii siada na łóżku

Johnson jest nadal na oddziale intensywnej terapii, ale jego stan się poprawia (fot. Jack Hill/Pool via REUTERS)

Brytyjski premier Boris Johnson jest nadal na oddziale intensywnej terapii, ale jego stan się poprawia i może on już siadać na łóżku – poinformował w środę po południu minister finansów Rishi Sunak. Tymczasem liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 7097. W ciągu jednej doby zmarło 938 osób.

Brytyjski premier walczy z koronawirusem. Lekarze poinformowali o jego stanie zdrowia

Stan brytyjskiego premiera Borisa Johnsona jest stabilny i pozostaje on na oddziale intensywnej terapii w celu dokładnego monitorowania jego...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Johnson trafił na intensywną terapię w poniedziałek wieczorem, gdy pogorszył się jego stan po zakażeniu koronawirusem. Jak informowano, nie został podłączony do respiratora.

27 marca Johnson napisał na Twitterze, że testy wykazały u niego obecność koronawirusa. Jeszcze w poniedziałek około południa Johnson relacjonował, że czuje się dobrze i cały czas kieruje rządem. Później jednak poinformowano, że jego obowiązki, „tam, gdzie jest to konieczne”, przejął minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

Tymczasem liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 7097. W ciągu jednej doby zmarło 938 osób – poinformowało w środę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia. To największa dobowa liczba zgonów od początku epidemii. Dotychczas najwyższym bilansem był ten podany we wtorek – 786 zmarłych.

Bilans obejmuje nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w poniedziałek a godz. 17 we wtorek. We wtorek Wielka Brytania stała się piątym krajem – po Włoszech, Hiszpanii, USA i Francji – w którym liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa przekroczyła 7000. 

źródło:

Zobacz więcej