RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Caritas zebrała już 20 milionów złotych na pomoc seniorom i medykom

Caritas Polska planuje z zebranych środków zakup respiratorów i najbardziej potrzebnego wyposażenia dla polskich szpitali (fot. PAP/Leszek Szymański)

20 milionów złotych zebrała Caritas Polska i Caritas w 41 diecezjach w ramach akcji #PomocDlaSeniora oraz #WdzięczniMedykom. Dzięki tym środkom dostarczane są paczki z żywnością tysiącom potrzebujących seniorów, bezdomnych i chorych w całej Polsce.

Miłość w praktyce. Zbiórka na respiratory dla Łomży i Ostrołęki

Pod hasłem „Zanurzeni w miłości” kolejny dzień trwa zbiórka pieniężna na respiratory dla szpitali w Polsce. Jest ona organizowana przez Fundację...

zobacz więcej

Caritas Polska planuje z zebranych środków zakup respiratorów i najbardziej potrzebnego wyposażenia dla polskich szpitali. – To największa akcja pomocowa w historii Polski – ocenił dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki w specjalnym komunikacie.

Wspomniał, że w związku epidemią Caritas za pośrednictwem wolontariuszy dostarcza żywność seniorom i bezdomnym, prowadzi zbiórki na respiratory i środki ochrony dla medyków, opiekuje się chorymi w prowadzonych placówkach. – Otaczamy opieką bezdomnych i potrzebujących, szyjemy maseczki – skala pomocy, której udzielają Caritas Polska i Caritas diecezjalne w całej Polsce jest nieporównywalna z żadnym innym wydarzeniem w historii naszego kraju – stwierdził ks. Iżycki.

Podkreślił, że pomoc jest możliwa dzięki zgromadzonym w ostatnich dniach środkom. – Ponad 17 milionów złotych Caritas otrzymała w ramach współpracy z partnerami biznesowymi, a niemal dwa miliony złotych w ramach dwóch zbiórek, które uruchomiła dla obu akcji. Zaraz po rozpoczęciu działań odpowiadających na potrzeby związane z epidemią, Caritas Polska wyasygnowała z rezerwy na specjalne akcje pomocowe milion złotych – powiedział ks. Iżycki.