RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Na jutro zaplanowaliśmy słonie, a na piątek tapirka”. Pomysł płockiego zoo

Transmisja z wybiegu zwierząt trwa około 30 minut (fot. PAP/Marcin Bednarski)

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku (Mazowieckie) zainaugurował projekt „ZOO na żywo”. Codziennie o tej samej porze na internetowych kanałach społecznościowych zoo będzie można obejrzeć relacje z wybiegów dla zwierząt. Bohaterkami pierwszej odsłony projektu były surykatki.

Kozy w zamkniętym przez koronawirusa zoo cieszą się życiem [WIDEO]

Epidemia koronawirusa zmusiła berlińskie zoo do zamknięcia ogrodu dla publiczności. Fani zwierząt mogą jednak nadal cieszyć się widokiem zwierząt...

zobacz więcej

– Dziś uruchomiliśmy projekt „ZOO na żywo” i codziennie o godzinie 11, na naszym facebookowym profilu, będziemy udostępniać trwające mniej więcej 30 minut transmisje z różnych wybiegów dla zwierząt – oznajmiła Magdalena Kowalkowska z płockiego ogrodu zoologicznego.

Jak wyjaśniła, w pierwszym odcinku internetowego „ZOO na żywo” wystąpiły surykatki. Pod premierowym filmem z wybiegu pojawiły się od razu komentarze internautów, w tym np. „Super pomysł” oraz „Ale bym się wybrał na spacer do zoo”.

– Na jutro zaplanowaliśmy słonie, a na piątek tapirka. Mamy nadzieję, że zwierzęta dobrze się spiszą w roli aktorów, bo jak to z przekazem na żywo, nigdy nie wiadomo, co się wydarzy – dodała Kowalkowska. Zapowiedziała, że w ramach projektu płockiego „ZOO na żywo” transmisje z wybiegów dla zwierząt prezentowane będą także w okresie Świąt Wielkanocnych.

W związku z zagrożeniem koronawirusem Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku został zamknięty dla zwiedzających w połowie marca. Placówka będzie nieczynna do odwołania. Jak zapewnia zoo, opieka nad zwierzętami przebiega tam bez zakłóceń, jak wcześniej.

– W tym trudnym dla wszystkich okresie, w naszym zoo życie toczy się dalej, a praca jest wykonywana, jak do tej pory. Na szczęście nadal wszyscy jesteśmy zdrowi i w pełni sił. Wiosna obudziła naszą zieleń, więc zwierzęta korzystają z tej pięknej aury, tylko jakoś tak smutno i pusto bez naszych zwiedzających – podkreśliła Kowalkowska.

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku powstał w 1951 r. Położony na malowniczej nadwiślańskiej skarpie, zajmuje powierzchnię ok. 15 ha. Mieszka tam ponad 7,6 tys. zwierząt z 574 gatunków, w tym wielu rzadkich. Od 2002 r. płockie zoo należy do Światowej Organizacji Ogrodów Zoologicznych. W 2019 r. placówkę tę odwiedziło ponad 251 tys. osób.

źródło:
Zobacz więcej