RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

GIS przeciw aktywności fizycznej na dworze w czasie epidemii

Pozostaje rower stacjonarny (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Główny Inspektor Sanitarny odradza w czasie epidemii koronawirusa uprawianie aktywności fizycznej na dworze i zachęca do ćwiczeń i treningów w domowych warunkach – wynika z informacji zamieszonych na stronie GIS.

Objęta kwarantanną 60-latka poszła do sklepu. Jej wnuczek powiedział policjantom, że siedzi w piwnicy

Policjanci surowo karzą osoby, które łamią zasady kwarantanny. Przekonała się o tym 60-latka z Wołomina, która nie powinna opuszczać swojego...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Na czas epidemii koronawirusa nie zalecamy uprawiania aktywności fizycznej, np. jazdy na rowerze, rolkach, biegania, itd. To czas, by zostać w domu, zachęcamy do ćwiczeń i treningów w domowych warunkach” – zalecił sanepid.

Ponadto zauważył, że ryzyko wystąpienia infekcji zredukować może oddech przez nos, bo wdychane powietrze jest filtrowane, nawilżane i oczyszczane.

„Dodatkowo, oddychając przez nos, zwiększamy pobór tlenu, co wpływa na nasze samopoczucie” – napisano na stronie GIS.

O pozostanie w domach apelują również policjanci. Jednak cały czas znajduje się grupa osób, która lekceważy te prośby. Tak było chociażby w przypadku kilku mężczyzn z podkrakowskiej miejscowości, którzy postanowili urządzić sobie wieczorny mecz piłki nożnej pod chmurką.

Rozgrywkę przerwali policjanci, a wszyscy uczestnicy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 500 złotych. To jednak nie jedyny taki przypadek złamania zakazu zgromadzeń. Podobnych interwencji jest cała masa.

źródło:
Zobacz więcej