RAPORT

Kampania 2020

Premier: Proponujemy tarczę finansową; kierujemy do firm co najmniej 100 mld zł

Chcemy wyprzedzić bieg wydarzeń i proponujemy dzisiaj tarczę finansową, która jest tarczą bez precedensu, ponieważ bezpośrednio kierujemy co najmniej 100 mld zł do firm – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– My chcemy wyprzedzić bieg wydarzeń i proponujemy dzisiaj tarczę finansową, która jest tarczą bez precedensu, ponieważ bezpośrednio kierujemy co najmniej 100 mld zł do firm – oświadczył premier na środowej konferencji prasowej.

Szef rządu stwierdził, że przymiotami czasu przed pandemią koronawirusa były praca, pensje i pewność jutra. – Dzisiaj z tego spokojnego nurtu rzeki weszliśmy do rwącego potoku zdarzeń, którego przyszłości nikt nie jest w stanie przewidzieć – podkreślił.

Zdaniem szefa rządu, przedsiębiorcy, pracownicy i państwo muszą solidarnie tworzyć odpowiednie zabezpieczenia – na tyle elastyczne, by odpowiadać na problemy, z którymi firmy się mierzą.

75 mld zł trafi do mikro, małych i średnich firm, zaś 25 mld zł trafi do większych podmiotów płacących podatki w Polsce.

źródło:
Zobacz więcej