RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Katarem” w koronawirusa. Policjanci w filmie recytują Brzechwę

Stołeczni policjanci w nietypowy sposób promują walkę z koronawirusem i pozostanie w domu w czasie świąt. Nagrali film, na którym widać funkcjonariuszy kilku wydziałów KSP recytujących wiersz Jana Brzechwy pt. „Katar”, doskonale ilustrujący rozprzestrzenianie się obecnej epidemii.

Pościg za mężczyzną na kwarantannie. Za przejażdżkę zapłaci 10 tys. zł

Policjanci z Żar gonili 30-latka jadącego bmw, który na widok radiowozu przyśpieszył. Po niedługim pościgu wpadł w zasadzkę. Okazało się, że...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Katar pewnej Katarzyny, jak zgrabnie przedstawił to Jan Brzechwa, narobił sporo kłopotów. #koronawirus to sprawa dużo poważniejsza. Dlatego apelujemy. W święta #zostanwdomu! Dla siebie i swoich bliskich – proszą stołeczni policjanci.Funkcjonariusze z różnych wydziałów komendy stołecznej nagrali film, w czasie którego recytują wspomniany „Katar”. Jednocześnie promują nie tylko pozostanie w domach, także podczas świąt, ale stosowanie środków zabezpieczających, jak np. płyny do dezynfekcji, rękawiczki czy maseczki. Pokazują także, jak „bezpieczniej” kichać – w zgięcie łokcia, a nie w dłonie.

Policjanci ostrzegają jednocześnie, że kierują się zasadą: #zerotolerancji dla wszelkich zachowań naruszających prawo w czasie trwania epidemii koronawirusa.

źródło:
Zobacz więcej